Zamiast jasnych sukienek, które lubiła nosić wcześniej, były długie T-shirty i dziwne spodnie, w których mogła wykonywać prace domowe i chodzić do łóżka. Zupełnie zapomniała o makijażu.

Wstając rano z łóżka i po umyciu twarzy żona nie usiadła przy lustrze, aby zadbać o urodę, ale od razu poszła do kuchni, aby coś ugotować. Jej waga była poza skalą pod każdym względem, jej brzuch, kiedyś jędrny, obwisł. Cellulit i rozstępy dodane do smutnego obrazu.

Kiedyś zakochałam się w spektakularnej urodzie, której wygląd przyciągał nie tylko mnie. Interesowali się nią wszyscy przechodzący obok mężczyźni. A teraz po mieszkaniu spacerowało kudłate stworzenie ze złączonymi brwiami i obwisłymi piersiami.

Zasadniczo po dawnym pięknie nie pozostał żaden ślad. Postanowiłem, że nie chcę być z takim rozczochrańcem i zostawiłem ją.

Wyobraź sobie moje zdziwienie, gdy spotkałem ją rok później! Szła w moją stronę rudowłosa piękność, lśniąca pod spojrzeniem przechodniów. Ona, jak poprzednio, odwróciłem się za nią. Urocza sukienka podkreślała jej smukłą talię. Włosy w jasne loki opadały na ramiona, tworząc tajemnicze piękno. Oczy błyszczały figlarnie.

Nie pozostał ani ślad nadwagi, fałdy brzucha, rozczochrane włosy i obgryzione paznokcie. Nie mogłem uwierzyć własnym oczom! Królowa szła w moim kierunku i była to matka trójki moich dzieci!

Dopiero teraz, gdy byłem sam, zdałem sobie sprawę, że wszystkie zmiany, które zachodziły w mojej żonie, były wynikiem niedawnych narodzin. Skóra na brzuchu nie mogła szybko wrócić do normy, ponieważ nie tak dawno urodziło się jeszcze 2 dzieci.

Ciało nie miało czasu na całkowite wyzdrowienie. Jednak w końcu po mieszkaniu biegało jeszcze dwoje dzieciaków, po których jeden potrzebował nadzoru. Gdzie mogła znaleźć czas na stylizację, manicure? A kiedy miała obnosić się ze swoimi pięknymi strojami?

Cały swój czas był poświęcony rodzinie. Kilka minut, kiedy dzieci spały, poświęciła mnie, swojemu mężowi. Nie miała dla siebie wystarczająco dużo czasu, więc uczesała się, żeby jej włosy nie przeszkadzały, ubrała się tak, by wygodnie było bawić się z dziećmi.

Jednak dom był zawsze czysty, jedzenie zawsze ugotowane. Komfort i ciepło nie opuściły naszego mieszkania. I była z tego zadowolona. Mimo zmęczenia moja żona zawsze uśmiechała się życzliwie i była przyjacielska. W końcu była w środowisku, które ją uszczęśliwiało.

Właśnie teraz zdałem sobie sprawę, że mieszkałem obok takiej kobiety, o której wielu może tylko pomarzyć. Własnymi rękami zniszczyłem to delikatne, które nie jest dane każdemu. Tylko idiota mógł zostawić kobietę z trójką małych dzieci ze względu na jej wygląd. I tak się stało.

Teraz maluchy trochę podrosły, a ich mamę stać było na siłownię i fryzjera. Dłonie były zadbane, a zapach wydobywający się z mojej byłej żony odurzał moje myśli. Dlaczego nie mogłem wcześniej przeanalizować sytuacji i nie podejmować pochopnych decyzji? Teraz zdałem sobie sprawę, jakie szczęście przegapiłem. Przecież straciłem nie tylko żonę, ale nadal nie ma ze mną czarujących dzieci.

Nie doceniłem perły, którą otrzymałem jako dar od losu. Być może spotka osobę, która ją doceni. Nie pozwoli teraz nikomu takiemu jak ja podejść blisko. Dla mnie była to poważna życiowa lekcja, której się nauczyłem i już więcej nie powtórzę.

Jeśli obok Ciebie jest kobieta, zanim wyciągniesz jakiekolwiek wnioski na temat jej wyglądu, naprawdę oceń jej stosunek do Ciebie i domu. Najprawdopodobniej zrozumiesz, że nie znajdziesz innego takiego anioła.

To też może cię zainteresować: Niebywałe zdjęcia z tatrzańskiego Morskiego Oka. Niewiarygodna głupota, czy wiara, że nie dojdzie do nieszczęścia

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy licealiści wrócą do szkół po feriach? Co z innymi uczniami? Minister Edukacji Narodowej rozwiewa wszelkie wątpliwości w tej kwestii

O tym się mówi: Polski statek znalazł się w ogromnym niebezpieczeństwie. "Port Gdynia" znalazł się na celowniku piratów. Co stało się dalej