Jak podaje portal "Super Express", Wigilię spędzamy zazwyczaj w gronie najbliższych nam osób. Razem zasiadamy do sucie zastawionego stołu, śpiewamy kolędy i wymieniamy się prezentami, które znajdziemy pod pięknie przystrojoną choinką. O jakich zwyczajach nie powinniśmy zapomnieć 24 grudnia?

Magiczny wigilijny wieczór

Tradycyjna wieczerza rozpoczyna się tuż po tym, jak na niebie zaświeci pierwsza gwiazdka. Ma być ona symbolem Gwiazdy Betlejemskiej, która obwieściła światu narodzenie się Jezusa Chrystusa. Według przekazu biblijnego to ona doprowadziła do stajenki Trzech Mędrców ze Wschodu.

Nakrywając do stołu powinniśmy pamiętać o umieszczeniu pod białym obrusem sianka. Jest ono symbolem ubóstwa, jakie towarzyszyło narodzeniu Zbawiciela. Nie możemy zapomnieć o dodatkowym nakryciu dla niespodziewanego gościa, która jednocześnie jest symbolem tych, którzy już nigdy nie zasiądą z nami przy wigilijnym stole.

Wigilijny stół/ YouTube @Dekoracje dla twojego domu
Wigilijny stół/ YouTube @Dekoracje dla twojego domu
Wigilijny stół/ YouTube @Dekoracje do twojego domu

W czasie wieczerzy nie może zabraknąć także opłatka, którym przełamujemy się składając sobie życzenia. W symbolicznym wymiarze opłatek jest wyrazem chęci dzielenia się z bliskimi naszymi troskami i radościami, a także gotowość do bycia dla drugiego człowieka.

Wigilijny stół/ YouTube @Obiektyw Podlaskie24

Na wigilijnym stole powinna pojawić się również płonąca świeca wigilijna na znak zaproszenia Maryii i Józefa do naszych serc i domów, by mógł się w nich narodzić Jezus.

Która z wigilijnych tradycji jest waszą ulubioną?

To też może cię zainteresować: Co takiego będzie miało miejsce w Polsce w sylwestrową noc? Wizja Krzysztofa Jackowskiego mrozi krew w żyłach

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Gwiazda nadal nie może zapomnieć o tym, co się stało. Czy Eleni kiedykolwiek wybaczy sobie fakt, że nie ostrzegła swojej córki

O tym się mówi: Co dalej z zasiłkiem opiekuńczym? Ministerstwo ujawniło, o stanie się z popularnym świadczeniem w nowym roku. Rodzice chcą rzetelnych informacji