Wielka Koniunkcja dwóch największych planet naszego układu zapowiada się na naprawdę niezwykły widok.

Czy sprawdzi się przepowiednia o końcu świata 21 grudnia 2020 roku

Wszystko wskazuje na to, że Saturn i Jowisz znajdą się dziś wieczorem (w poniedziałek, 21 grudnia) w niewielkiej odległości od siebie - tak zwana Wielka Koniunkcja, która nie miała miejsca od prawie 800 lat. A jeśli to nie jest wystarczający powód do ekscytacji, niektórzy uważają, że planety mogą nawet wydawać się, że łączą się w jedno jasne światło przypominające biblijną gwiazdę bożonarodzeniową.

Według astronomów EarthSky Deborah Byrd i Bruce McClure, Jowisz i Saturn łączą się mniej więcej raz na 20 lat. Koniunkcje opisują spotkanie dwóch ciał astronomicznych w naszej niebieskiej kopule. Ale nie wszystkie koniunkcje są równe i tegoroczne wydarzenie będzie najbliższą koniunkcją od 1623 roku i najbliższą obserwowalną koniunkcją od 1226 roku. Astronomowie powiedzieli: „21 grudnia Jowisz i Saturn będą oddalone od siebie o zaledwie 0,1 stopnia".

Co Biblia mówi o Wielkim Koniunkcji z 21 grudnia?

źródło: YouTube

"Gwiazda betlejemska" zaświeci jasno dziś wieczorem, gdy chrześcijanie na całym świecie przygotowują się do świętowania Bożego Narodzenia. Co Biblia ma do powiedzenia na temat tego astronomicznego zjawiska zwanego Wielką Koniunkcją?

Nie jest to wydarzenie, które chciałbyś przegapić, ponieważ koniunkcja nie zostanie ponownie dopasowana do 2080 roku. Ze względu na to, jak blisko siebie planety będą się zbliżać, istnieje prawdopodobieństwo, że pojawią się one na nocnym niebie jako pojedynczy obiekt podobny do gwiazdy. W konsekwencji zjawisko to zostało porównane do biblijnej gwiazdy bożonarodzeniowej opisanej w Ewangelii Mateusza.

Niektórzy astronomowie spekulują również, że legendarna Gwiazda Betlejemska, która doprowadziła Trzech Mędrców do nowo narodzonego Jezusa Chrystusa, mogła być Wielką Koniunkcją dwóch gazowych gigantów.

Co o tym sądzicie?

O tym się mówi: Ta mała dziewczynka, która uśmiecha się ze zdjęcia, dzisiaj jest znana w każdym polskim domu. Wyrosła na dzielną kobietę

Zerknij tutaj: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem