Najnowsze i bardzo zaskakujące informacje o szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym w Warszawie. Szpital powoli się zapełnia. Wiadomo, ile aktualnie przebywa w nim pacjentów.

Szpital Narodowy zyskał zdolność operacyjną 4 listopada – to wtedy przyjęto pierwszych pacjentów. Jak niejednokrotnie pisaliśmy, przez długi czas funkcjonowania szpitala przyjmowano zaledwie garstkę osób, podczas gdy inne placówki były przepełnione i nie dawały rady.

Okazało się, że aby dostać się do szpitala Narodowego, trzeba spełnić szereg kryteriów, jak na przykład należy posiadać wynik badania obrazowego płuc z ostatnich 5 dni, a kobiety chore na COVID-19 nie mogą być w ciąży.

Ponadto, przyjmowani są pacjenci tylko z łagodnym przebiegiem choroby bez przewlekłych chorób współistniejących, problemami krążeniowo-oddechowymi, problemami psychicznymi, będący pod wpływem alkoholu czy osoby z zespołem obniżonej odporności.

Ile pacjentów przebywa na Narodowym?

Po pewnym czasie jednak te ograniczenia powoli zaczęto znosić i aktualnie w szpitalu na Narodowym przebywa 80 osób na 112 możliwych łóżek.

Sporo kontrowersji wzbudziły także specjalne autobusy transportujące chorych na COVID-19 na Stadion Narodowy, które podobnie jak sama placówka długo stały i nie były używane. Po raz pierwszy użyto ich dopiero kilka dni temu, 11 grudnia.

Szpital na Stadionie Narodowym/ screen YT
Szpital na Stadionie Narodowym/ screen YT
Szpital na Stadionie Narodowym/ screen YT