Śmierć Piotra Machalicy była ogromnym zaskoczeniem dla wszystkich. Spowodowała wielki smutek i żałobę nie tylko pośród najbliższych aktora, ale także w całej branży aktorskiej.

Mężczyzna odszedł nagle kilka dni temu, 14 grudnia 2020 roku w jednym z warszawskich szpitali. Trafił tam po zakażeniu się koronawirusem, a – niestety - chorobę znosił bardzo ciężko. Jego stan zdrowia gwałtownie uległ pogorszeniu i ostatecznie przegrał walkę z COVID-19.

Zupełnie nikt nie spodziewał się śmierci 65 – latka. Informacja, która obiegła media ogólnokrajowe poruszyła niemalże wszystich...

Poruszające przemówienie żony Piotra Machalicy podczas pogrzebu

Pogrzeb Piotra Machalicy odbył się wczoraj, 18 grudnia o godz. 13:00 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym w Warszawie. Na ceremonii, mimo obowiązujących obostrzeń pojawiło się wiele znanych osobistości, jak Piotr Polk, Krystyna Janda, Edyta Olszówka czy Cezary i Katarzyna Żakowie.

Cezary Żak wygłosił poruszające przemówienie w imieniu żony Piotra Machalicy, które wyciska łzy.

- To są słowa od Oli. Podziękowanie dla naszych dzieci: Franka, Soni, Poli i Meli. Za to, że z waszą miłością i akceptacją, wiarą w nas, udało nam się zbudować rodzinę. Za wszystkie wspólne święta i wakacje. Z powodów do dumy, za troskę i wsparcie. - mówił Cezary Żak.

Ponadto, w imieniu żony zmarłego podziękował także lekarzom, którzy pozwolili im tuż przed śmiercią pożegnać się telefonicznie.

- Za te ostatnią rozmowę, za to pożegnanie, za te ostatnie kocham Cię. - czytał dalej.