Jak się okazuje, plastik to materiał nadający się do ponownego wykorzystania i wytwarzania z niego zaskakujących rzeczy!

Nie tylko chronimy środowisko poprzez ponowne użycie plastiku, ale także oszczędzamy własne pieniądze.

Nawiasem mówiąc, osoby o ograniczonych dochodach nie były pierwszymi, które przyzwyczaiły się do używania plastikowych butelek do innych celów - jako pierwsi zrobili to ludzie sukcesu, nie narzekający na brak pieniędzy.

Jak się okazuje plastikowe butelki okazały się idealnym materiałem do samodzielnego zbudowania szklarni!

Szklarnia wykonana z plastikowych butelek

butelki plastikowe, screen YT
butelki plastikowe, screen YT
butelki plastikowe, screen YT

Zdaniem twórcy tego wyjątkowego dzieła, najbardziej czasochłonne przy budowie szklarni okazało się oczyszczenie butelek z etykiet. Konieczne było również znalezienie miejsca do przechowywania materiału aż do czasu jego wykorzystania.

Zbudował szklarnię w następujący sposób: najpierw zmontował drewnianą ramę, a następnie położył butelki jedna na drugiej, wkładając szyjkę do otworu wyciętego w dnie poprzedniej butelki. Można zamocować konstrukcję, wkładając drewniane pręty i smarując wszystkie połączenia klejem.

Oto kilka przykładów szklarni butelkowych. Piękno tych projektów polega na tym, że można je łatwo przenieść w inne miejsce.

Oto jak zrobić płytkę z butelką: najpierw odetnij szyjkę i spód, a następnie wytnij cylinder. Warto wykorzystać zszywki do zszywacza budowlanego. W ten sposób można zbudować użyteczną rzecz prawie z niczego!

Chroń rośliny przed mrozem i słońcem, oszczędzaj pieniądze i dbaj o środowisko!

Udostępnij ten przydatny artykuł znajomym!

O tym się mówi w Polsce: CZY NAJSTARSI POLACY MOGĄ SIĘ SPODZIEWAĆ NOWEGO PROGRAMU WSPARCIA? TO JUŻ POTWIERDZONE! BĘDZIE ZUPEŁNIE NOWA POMOC DLA SENIORÓW. MOWA O 40 MLN ZŁOTYCH

O tym się mówi na świecie: KSIĘŻNA DIANA ZŁAMAŁA KRÓLEWSKIE TRADYCJE ŚWIĄTECZNE PODCZAS PIERWSZYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA Z KRÓLOWĄ ELŻBIETĄ II. CO SIĘ STAŁO

Z życia gwiazd: KSIĘŻNA KATE I KSIĄŻĘ WILLIAM ZDECYDOWALI SIĘ NA WYJĄTKOWY GEST Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA. TO ŚWIĄTECZNA NIESPODZIANKA DLA DROGICH PARZE OSÓB