Panga cieszy się w naszym kraju dość dużą popularnością. Wszystko to za sprawą tego, że jej cena jest dość niewygórowana. Okazuje się jednak, że nie jest to najzdrowszy gatunek ryby.

Czy każda ryba jest zdrowa?

Nie da się ukryć, że niezbyt wiele dzieci lubi smak i zapach ryb. Z tego powodu wiele rodziców decydowało się na podanie swoim pociechom właśnie pangi, która nie ma aż tak specyficznego smaku i zapachu. Jednak nie jest to najlepszy wybór, zwłaszcza dla dzieci i kobiet w ciąży.

Jak się okazuje, ryby z tego gatunku są hodowane w słodkiej wodzie, a nie jak wszyscy myślą – w morzu. Portal Parenting informuje ponadto, że warunki w jakich hodowane są te ryby wzbudzają wiele wątpliwości, co do jakości jej mięsa.

Hodowcy pangi stosują wiele hormonów i antybiotyków, aby zminimalizować ubytek masy, do którego dochodzi podczas hodowania tej ryby w basenach, w których znajdują się także inne gatunki. Co więcej, pasza ryb jest przeważnie sztuczna i wysokoenergetyczna po to, aby ryby urosły jak najszybciej, bo to zapewni szybki zysk.

Lepiej uważaj na ten gatunek!

Co więcej, panga jest najbardziej podatna na absorbowanie zanieczyszczeń oraz metali ciężkich, między innymi rtęci. Niejednokrotnie w mięsie tych ryb gnieżdżą się także pasożyty, które są niewidoczne dla ludzkiego oka.

Nie ulega więc żadnej wątpliwości, że mięso pangi nie jest zbyt bogate w substancje odżywcze. Ponadto ma ono w sobie wiele zanieczyszczeń, które niekorzystanie wpływają na nasze zdrowie. Lepiej więc omijać w sklepie ten gatunek ryby z daleka!

Ta ryba nie jest bezpieczna! / infofish.org
Ta ryba nie jest bezpieczna! / infofish.org

Jak informował portal "Życie": JAK WYGLĄDAŁY OSTATNIE DNI PIOTRA MACHALICY? NIKT NIE WIEDZIAŁ, CO DZIAŁO SIĘ ZE ZNANYM AKTOREM. BOLESNE KULISY SYTUACJI ODSŁANIA PRZYJACIÓŁKA ARTYSTY

Przypomnij sobie: NOWE WIEŚCI DLA ABONAMENTÓW SIECI TELEFONICZNYCH. W ŻYCIE WCHODZĄ DUŻE ZMIANY W ABONAMENCIE. WIELE OSÓB ZYSKA MOŻLIWOŚĆ OBNIŻENIA RACHUNKÓW ZA TELEFON

Portal "Życie" pisał również: CZY ANDRZEJ GRABOWSKI ODEJDZIE Z SERIALU „ŚWIAT WEDŁUG KIEPSKICH”, BO NIE LUBI POSTACI FERDYNANDA KIEPSKIEGO? JEGO GŁOS W SPRAWIE DAJE DO MYŚLENIA