Historia małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich właśnie ujrzała światło dzienne. Mało kto wiedział prędzej o tym, że darzyli się tak wielkim uczuciem. Koniecznie przeczytaj tę wzruszającą historię...

Lech Kaczyński pełnił rolę prezydenta Rzeczypospolitej w latach 2005 – 2010. Zarówno prezydent, jak i Pierwsza Dama oraz cała załoga samolotu licząca łącznie 96 osób, w tym wielu ważnych polityków zginęła tragicznie 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem.

Owa katastrofa lotnicza wspominana jest z ogromnym smutkiem po dziś dzień, a małżeństwo Lecha i Marii Kaczyńskich uznane za jedno z najpiękniejszych - mało kto zna jego historię.

Historia małżeństwa Lecha i Marii Kaczyńskich

Maria Kaczyńska kilka miesięcy przed tragedią udzieliła wywiadu, w którym opowiedziała o swoim małżeństwie.

Para poznała się na Uniwersytecie Gdańskim, w roku 1978 wzięli ślub, a dwa lata później na świat przyszła ich córka Marta.

Nie każdy wie, ale Kaczyńscy nazywali siebie bardzo pieszczotliwie, jak “myszeczka” lub “leszeczek”.

To, co powiedziała na koniec jednak wyciska z oczu łzy.

- Będę zawsze stać u boku Leszka, opiekować się nim aż do śmierci. Jestem ostoją męża, przy mnie czuje się bezpiecznie. Nie wyobrażam sobie, żeby jednego z nas miało zabraknąć. Najlepiej, żebyśmy odeszli razem - powiedziała Maria Kaczyńska nie mając świadomości, że niebawem stanie się to rzeczywistością.