Niemal każdy Brytyjczyk chociaż raz zadał sobie to pytanie: Czy książę Karol - następca tronu brytyjskiego – przejmie władzę po Elżbiecie II? Wielu z nich ma jednak nadzieję, że nigdy nie zostanie królem. Dlaczego jest tak nielubiany w Wielkiej Brytanii?

Powszechnie wiadomo, że królowa Elżbieta II pobiła wszelkie rekordy w kwestii sprawowania władzy nad krajem. 94 – monarchini nosi tytuł królewski już od roku 1952!

Jej syn, 72 – letni książę Karol przez całe swoje życie czekał na moment przejęcia władzy w kraju, jednak czy w ogóle go doczeka? Brytyjczycy wierzą w to, że nie.

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie darzą sympatią księcia Karola – dlaczego?

Jak podają media, Brytyjczycy twierdzą, że książę Karol nie zna normalnego życia, poza pałacem. Przez całe swoje życie nie próbował nawet poznać realiów, z jakimi muszą zmagać się Anglicy.

Ponadto, książę Karol uznany jest za kapryśnego oraz rozrzutnego, a liczne skandale i zdrady w małżeństwie z Dianą potęgują brak szacunku ze strony Brytyjczyków.

Wielu z nich twierdzi nawet, że mężczyzna miał swój wkład w nieszczęśliwym wypadku żony i sam go zaplanował! Czy to prawda? Nie wiadomo, jednak fakt, że jest nielubianą postacią jest autentyczny.

Książę Karol/ screen youtube
Książę Karol/ screen youtube
Książę Karol/ screen youtube