Kiedy życie daje nam w kość, zaczynamy wątpić, czy po świecie chodzą jeszcze dobrzy ludzie. Sytuacja, która spotkała pewną młodą kelnerkę ze Stanów Zjednoczonych, jak najbardziej udowadnia, że tak.

Niespodziewany gest ze strony klientki

Dla młodej Jessiki był to dzień jak każdy inny. Pracowała ona w niewielkiej restauracji w jednym z amerykańskich miast i jak każdego dnia obsługiwała swoich klientów z najwyższą pieczołowitością. Zawsze przykładała się do swojej pracy, ponieważ miała jedno niezwykłe marzenie - pójść na studia związane z fotografią. Niestety, był to dla niej wydatek, na który nie mogła sobie pozwolić. Pomimo młodego wieku pracowała więc tak dużo jak mogła, by kiedyś udać się na wymarzoną uczelnię.

Jessica przyzwyczajona była do otrzymywania napiwków - w końcu wykonywała swoją pracę naprawdę dobrze, co podobało się klientom. Dziewczyna była wdzięczna za każdą, choćby najmniejszą sumę - w końcu każdy grosz przybliżał ją do spełnienia marzeń. Pewnego dnia spotkała ją jednak niecodzienna sytuacja. Napiwek, który podarowała jej jedna z klientek wynosił bowiem... 10 tysięcy dolarów!

fot. youtube
fot. youtube

Młoda kelnerka była w szoku. Niezwykłości owej historii dodaje fakt, iż pieniędzy nie podarował jej ktoś bogaty czy wpływowy, lecz zwykła kobieta o dobrym sercu.

Becky - kobieta, która uraczyła kelnerkę tak hojnym napiwkiem - postanowiła wyjaśnić swoje motywy. Opowiedziała, że każdego tygodnia, dokładnie w ten sam dzień odwiedzała ze swoim znajomym restaurację i za każdym razem zamawiała dokładnie to samo danie. Podawała je zwykle właśnie Jessica, której serdeczność i wyjątkowe podejście do klientów urzekło Becky. Kobiety zaczęły więcej ze sobą rozmawiać - w ten sposób klientka dowiedziała się o niezwykłych marzeniach młodej dziewczyny. Postanowiła więc nieco pomóc ulubionej kelnerce w ich spełnieniu.

Po takim zastrzyku gotówki Jessika nareszcie mogła rozpocząć studia. Marzenia zwykłej dziewczyny spełniły się dzięki dobroci równie zwykłej kobiety, którą z tłumu wyróżniało jedynie jej ogromne serce.

Zobacz także: W wieku 50 lat odszedł Piotr Krajewski. Była żona postanowiła opowiedzieć historię ich miłości. Fani są niezwykle poruszeni

Może cię zainteresować: W młodości Antoni Macierewicz skradł niejedno kobiece serce. Jakim był człowiekiem? „Antek wyróżniał się na tle innych chłopców”

Pisaliśmy również o: Wspaniałe triki, dzięki którym w szybki i łatwy sposób można usunąć pleśń z odzieży. Niemalże każdy powinien je znać