Herbata kojarzy nam się z zimnymi wieczorami i rozgrzewaniem nas. Jednak niewiele osób wie,że można ją wykorzystać także do czegoś innego – np. dobrze się sprawdzi w sprzątaniu pomieszczeń czy mycia szyb!

Ma nie tylko właściwości rozgrzewające, ale także świetne do sprzątania i porządków w naszych domach, lecznictwie czy kosmetyce.

Herbata działa wyciszająco oraz łagodząco, przydaje się do okładów przeciw opuchliźnie czy uczuleniom. Pomagają uspokoić skórę i załagodzić objawy alergii. Sprawdzi się tutaj nie tylko czarna herbata, ale także rumianek, różnego rodzaju sypane i liściaste.

Herbata pomoże także w porządkach domowych. Pomaga zmierzyć się z oknami i zcieraniem śladów i smug, które pozostają na szybach. Specjalnie przygotowany preparat z herbaty pomoże usunąć skutecznie zabrudzenia z okien!

Jak przygotować taki preparat?

Na 5 torebek herbaty należy przygotować około pół litra wody, zaparzyć i gdy wystygnie przelać do butelki z atomizerem. Tak gotowym produktem należy spryskiwać szyby i je polerować!

Może cię zainteresować:Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rusza z kolejną edycją. Na co tym razem zbierane będą pieniądze

W tym tygodniu:Rządzący właśnie wydali ponad 15 milionów złotych. Internauci są niebywale oburzeni celem, na który przeznaczone zostały fundusze

Warto wiedzieć:W jednej z europejskich elektrowni atomowych doszło do awarii. Służby są w stanie gotowości. Czy Polska ma się czego obawiać