Uwaga! Niezwykle ważna informacja dla wszystkich seniorów. Oszuści wymyślają kolejne metody na wyłudzenie pieniędzy. Tym razem czekają na pieniądze pod oknem. O co chodzi?

Jak wiadomo, oszuści wymyślają coraz sprytniejsze i skomplikowane metody wyłudzania od ludzi pieniędzy. Niektóre z nich są tak perfekcyjnie przygotowane, że ciężko uznać, że zachodzi oszustwo.

Niedawno pisaliśmy o najnowszej metodzie “na komornika”, która wymagała od oszustów przygotowania specjalistycznej dokumentacji, natomiast teraz oszuści kradną pieniądze od seniorów w nieco inny sposób. W jaki?

Nakazują wyrzucić pieniądze przez okno!

Tak, to prawda. Wymyślili jednak sposób, na który nabiera się bardzo dużo osób. Na początku oszust dzwoni podając się za pracownika poczty i prosi o dokładny adres – ma dla seniora rzekomą przesyłkę.

Po jakimś czasie senior otrzymuje kolejny telefon od tej samej osoby – tym razem oszust podaje się za policjanta informując, że poprzednia osoba była oszustem i aby ją schwytać, należy wyrzucić przez okno bądź balkon dużą sumę gotówki.

W ten sposób oszukano już kilka seniorów na kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych... Warto o tym wiedzieć i nie dać się nabrać!

Okno/ screen youtube
Okno/ screen youtube
Okno/ screen youtube