W dobie epidemii koronawirusa, system zdrowia ma coraz większe problemy i powoduje utrudnienia dla pacjentów chcących się dostać do lekarza czy odebrać recepty. Codzienność w szpitalach i placówkach zdrowia jest bardzo trudna. Dlatego farmaceuci alarmują na stan ochrony zdrowia i apelują, aby mogli włączyć się do systemu i pomóc usprawnić ochronę zdrowia, a także kontakt z pacjentem.

Farmaceuci podkreślają, że to bardzo często do nich zwracają się potrzebujący porad, nie tylko w kwestii leków, ale też wsparcia czy pomocy w kwestii porady medycznej. Jednak nie posiadają oni uprawnień, aby wesprzeć pacjentów.

źródło: youtube

Głośna była sprawa obecnej w Sejmie ustawy o Zawodzie Farmaceuty, na którą wyczekiwało środowisko farmaceutyczne. Zawiera ona cień szansy dla farmaceutów, że będą mogli realnie wesprzeć potrzebujących w systemie ochrony zdrowia.

Zawiera ona niestety też zagrożenie, które może się przełożyć na odwrotne zamiary – a więc zwiększenie cen leków czy mniejszą dostępność leków. Już teraz część aptek musiała zostać zamknięta.

Farmaceuci apelują o dostrzeżenie, że ważne jest dawanie farmaceutom nowych uprawnień, dających większe możliwości na realne wsparcie, ale też chronienie aptek przed zamykaniem.

Może cię zainteresować:Największe gwiazdy podzielą się swoimi sposobami na udane święta. Warto o tym wiedzieć

W tym tygodniu:Świadczeniobiorcy 500 plus dla seniorów mogą spać spokojnie. Pieniędzy ze świadczenia nikt im nie zabierze. To nie koniec dobrych wieści

Warto wiedzieć:Książę Harry nie może poradzić sobie z ostatnimi problemami jakie dotknęły jego i Meghan. O co dokładnie chodzi