Trójkąt Bermudzki od lat budzi przerażenie i ekscytację. Co dzieje się wewnątrz tego przeklętego miejsca? To zaskakujące miejsce nieustannie zadziwia... Naukowcy są o krok od rozwiązania zagadki!

Niemalże wszyscy przynajmniej raz słyszeli o tym niezwykle zadziwiającym miejscu, jakim jest Trójkąt Bermudzki. Jest to obszar liczący około 500 tysięcy kilometrów kwadratowych i mieści się na Oceanie Atlantyckim pomiędzy Bermudami, Florydą oraz Portoryką.

Gdyby nie liczne niewyjaśnione zjawiska, to miejsce byłoby po prostu obszarem oceanu – od dziesiątek lat jednak pozostaje nieodkrytą zagadką dla naukowców i miłośników zjawisk paranormalnych. O co chodzi? Co tam się wydarzyło?

Wiele niewyjaśnionych zaginięć...

Od lat w obszarze Trójkąta Bermudzkiego nagle i bez śladu zaginęły dziesiątki statków oraz samolotów. Jedną z najgłośniejszych tajemnic jest sytuacja z roku 1945, kiedy to pięć amerykańskich bombowców przelatywało przez owy obszar i... wieści po nich zaginęły.

Od tamtej pory badacze są przerażeni, ale zarazem zafascynowani tym przeklętym miejscem i starają się odkryć, co naprawdę kryje się za tymi zniknięciami. Sprawa Trójkąta Bermudzkiego zostanie szerzej przedstawiona w programie dokumentalnym “Klątwa Trójkąta Bermudzkiego”, który będzie wyemitowany już dziś, 12 grudnia o 21:00 na kanale Discovery Science.

Trójkąt Bermudzki/ screen youtube
Trójkąt Bermudzki/ screen youtube
Samolot nad Trójkątem Bermudzkim/ screen youtube