Wspólne świętowanie

Każdego roku wszyscy członkowie rodziny królewskiej zbierają się w zamku Sandringham. Jednak w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa będą obchodzić święta osobno.

Brytyjska rodzina królewska

Nawiasem mówiąc, Elżbieta II i jej mąż, książę Edynburga Filip, po raz pierwszy od dłuższego czasu, spędzą Święta Bożego Narodzenia tylko w zamku Windsor. Ostatni raz obchodzili Boże Narodzenie w takim składzie w 1949 roku. Następnie przyszła królowa udała się na Maltę, gdzie służył jej mąż.

Ozdoba choinkowa

tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT
tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT
tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT

Dzieci Kate Middleton i księcia Williama pomagają swojej babci corocznie dekorować choinkę. Jednak w tym roku nie będą mogli się spotkać, a jedynie wyrazić swoje życzenia za pomocą połączenia wideo online.

„Być może nie będziemy mogli się spotkać, ale po roku takim jak 2020, musimy pamiętać, co jest naprawdę ważne w Boże Narodzenie. Bardzo ważne jest dla mnie, aby moi bliscy czuli się ze sobą związani.

Zazwyczaj pozwalam wnukom pomagać mi w ozdabianiu bożonarodzeniowego drzewka. W tym roku za pośrednictwem połączenia online zapytam ich, gdzie umieścić jaką ozdobę. Może później wszystko będzie trzeba przerobić ”- powiedziała Carol.

Każdego roku królowa wysyła swoim poddanym ponad 800 kart światecznych z życzeniami i podpisem. W tym celu wszyscy członkowie rodziny robią zdjęcia. Nawiasem mówiąc, aby zdążyć, Elżbieta II zaczyna podpisywać pocztówki latem, w czasie wakacji.

tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT
tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT
tradycje brytyjskiej rodziny królewskiej, screen YT

Nabożeństwo w kościele

Wcześniej członkowie rodziny królewskiej uczęszczali na nabożeństwa w kościele św. Marii Magdaleny w Sandringham. Jednak w tym roku tak się nie stanie, aby nie sprowokować zebrania się tłumu ludzi, którzy chcą patrzeć na królową.

Przedstawia

Windsorowie obdarowują się małymi prezentami z komiksów: im taniej, tym lepiej. Ich rodzina otwiera prezenty w Wigilię Bożego Narodzenia, a nie rano czy o północy, podczas tradycyjnego przyjęcia herbacianego. Jednak w 2020 roku nie będzie wspólnej „uczty”.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: OJCIEC UCZENNICY W TRAKCIE NAUKI ZDALNEJ ZROBIŁ COŚ DZIWACZNEGO. NAGRANIE TRAFIŁO DO SIECI, A TATA DZIEWCZYNKI STAŁ SIĘ GWIAZDĄ INTERNETU! CO ZROBIŁ

O tym się mówi w Polsce: ZNÓW POJAWIĄ SIĘ MASOWE UTRUDNIENIA DLA WIELU POLAKÓW. WSZYSTKO ZACZNIE SIĘ JUŻ 13 GRUDNIA. JEST OFICJALNE POTWIERDZENIE. TRZEBA SPODZIEWAĆ SIĘ TŁUMÓW

O tym się mówi na świecie: PORUSZAJĄCA HISTORIA DZIEWCZYNKI, KTÓRA DZIĘKI NIEZNAJOMEJ RODZINIE MOGŁA WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA. TO, CO DLA NIE ZROBILI ZACHWYCA