Niemal każda osoba na świecie miała bądź dopiero jest przed sporym dylematem związanym z urządzaniem mieszkania. Zazwyczaj wtedy pojawia się w głowie mętlik i tysiąc pomysłów.

Okazuje się, że wnętrze mieszkania stanowi nie tylko aspekt wizualny, ale może także w sporym stopniu wpływać na szczęście i balans w życiu. Jedyne co musisz znać, to pięć złotych zasad – o czym mowa?

Starożytna sztuka Feng shui zapewni balans i równowagę

Pochodząca jeszcze z czasów starożytnych sztuka aranżacji wnętrz zwana Feng shui jest niezwykle prosta, a pomoże zachować domownikom równowagę, harmonię oraz powodzenie w życiu.

Należy znać złote zasady urządzania, które opierają się na pięciu żywiołach: ogień, woda, ziemia, drewno i metal.

Okazuje się, że każdy z nich potrafi pobudzić pewne elementy osobowości.

Ogień reprezentuje odwagę i sławę. Do mieszkania można wprowadzić go przy użyciu świec, koloru czerwonego, pomarańczowego lub elementów wystroju z motywem zwierzęcym.

Woda zaś symbolizuje życiową drogę. Warto więc w domu zabdać o przedmioty falujące, jak zasłony, ale także wazony z wodą.

Ziemia odpowiada za relacje, zdrowie oraz mądrość. W mieszkaniu powinieneś zadbać o roślinność, ale także obrazy przedstawiające naturę.

Drewno reprezentuje sytuację finansową i rozwój. Aby te aspekty były odpowiednie, warto zainwestować w prawdziwe, drewniane meble oraz rośliny doniczkowe.

Metal zaś jest symbolem kreatywności - warto wprowadzić elementy dekoracyjne z metalu, kamienia czy innych tworzyw w kolorze szarości.

fot. decoria.pl