Zaskakująca sytuacja miała miejsce w jednym ze szpitali. Dziecko tuż po porodzie wyglądało jak dorosły mężczyzna, noworodek wyglądał wręcz nieprawdopodobnie! Zarówno rodzice, jak i lekarze w szpitalu byli mocno zdziwieni! O co chodzi?

Ta nieprawdopodobna sytuacja wydarzyła się w szpitalu w Staint Paul w stanie Minnesota. Mały Jonathan urodził się dokładnie 28 stycznia - cała ciąża przebiegała prawidłowo, chłopiec jest zdrowy i nikt nie spodziewał się żadnych nieprzewidzianych sytuacji podczas porodu.

Okazało się, że wszyscy byli w błędzie, bo wygląd małego dziecka był wręcz nieprawdopodobny! O co chodzi?

Niemowlak był cały pokryty włosami!

Tak, to prawda! Choć ciężko w to uwierzyć, owłosienie na ciele noworodka było tak gęste i ciemne, że przypominał wyglądem dorosłego mężczyznę! Jego wygląd wprawił w osłupienie zarówno rodziców, jak i lekarzy i cały personel.

- Nie możemy uwierzyć w to, ile ma włosów. Kiedy zobaczyliśmy go od razu po porodzie, wyglądał jakby miał na twarzy coś w rodzaju brody, a niektórzy w szpitalu żartowali, że zacznie się golić jeszcze zanim zacznie chodzić - mówi tata chłopca.

Jak się okazało, owłosienie to tak zwany meszek płodowy - każde dziecko w łonie matki jest nim pokryte. Owy meszek znika w 8 miesiącu ciąży, ale nie u każdego. Po porodzie jednak znika bardzo szybko w wyniku wytarcia. Rodzice nie mieli więc czym się martwić!

fot. parenting.pl