Agata Duda zaangażowała się w akcję charytatywną. Pierwsza dama zdecydowała się na pomoc chłopcu cierpiącemu na rdzeniowy zanik mięśni. Mikołaj Karelus aby mieć szanse na lepsze życie musi zostać leczony najdroższym lekiem na świecie. Rodzina chłopca zmuszona jest skorzystać z pomocy osób o wielkim sercu.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: pomponik.pl

Agata Duda pomoże chłopcu z Białegostoku. Chłopiec musi przyjmować lek, na którego zakup nie stać jego rodziców. Powstała internetowa akcja charytatywna. Do zbiorki dołączają się internauci.

Chłopiec jest jeszcze niemowlęciem. Mikołaj ma zaledwie 22 miesiące. Chłopiec cierpi na zanik mięśni, nie wstaje, nie chodzi, przestał nawet raczkować. Choroba postępuje mimo intensywnej rehabilitacji oraz farmakologii. Może mu pomoc jedynie terapia genowa. Aby rozpocząć leczenie chłopca potrzebne jest aż 9,5 miliona złotych. Jak do tej pory dzięki aktywności bliskich i ludzi o ogromnych sercach udało się zebrać 3 miliony.

Do akcji postanowiła dołączyć pierwsza dama, która przekazała na licytacje swój naszyjnik. Akcja trwa do 7 grudnia do godziny 20:00. Można wziąć w niej udział pod tym linkiem.

To też może cię zainteresować: NOWA OKŁADKA Z ANNĄ LEWANDOWSKĄ WYWOŁAŁA OGROMNE OBURZENIE W SIECI. DO SYTUACJI ODNIOSŁA SIĘ MIĘDZY INNYMI MATYLDA DAMIĘCKA. O CO CHODZI

O tym się mówi na świecie: PIELĘGNIARKA POSTANOWIŁA POWIEDZIEĆ DOŚĆ I WYZNAŁA ZDUMIEWAJĄCĄ PRAWDĘ. JEJ WYPOWIEDŹ TO PRZTYCZEK W NOS DLA KORONASCEPTYKÓW. MOCNE SŁOWA