"Plotek" donosi, że uczestniczka drugiej edycji programu "Rolnik szuka żony" Ania Bardowska, postanowiła zrobić synkowi Jasiowi niespodziankę. Na jej koncie na Instagramie pojawiło się zdjęcie pierwszego w życiu Jasia kalendarza adwentowego.

Piękna tradycja

Na ostatnią chwilę, ale udało się 🥰. Mój pierwszy kalendarz adwentowy. Jasiu szczęśliwy ❤.

Kalendarze adwentowe

Istnieje wiele rodzajów kalendarzy używanych w różnych krajach. Najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii i USA są wykonane z papieru lub karty z 24 lub 25 małymi okienkami. Okno jest otwierane codziennie w grudniu, a pod nim znajduje się świąteczny obrazek. W XIX wieku niemieccy protestanccy chrześcijanie odliczali czas do Bożego Narodzenia, zaznaczając 24 kredowe kreski na drzwiach i przecierając jedną codziennie w grudniu.

Pierwszy kalendarz z czekoladą powstał w 1958 roku; a w Wielkiej Brytanii Cadbury's stworzyło swój pierwszy czekoladowy kalendarz w 1971 roku. Jednak na początku nie sprzedali zbyt wiele.

Kalendarze czekoladowe stały się popularne dopiero w latach 80. Niektóre kraje europejskie, takie jak Niemcy, używają wieńca jodłowego z wiszącymi na nim 24 torbami lub pudełkami. W każdym pudełku lub torbie jest mały prezent na każdy dzień.

Obecnie istnieją również różne rodzaje kalendarzy adwentowych, które służą do sprzedaży i promocji różnych produktów, w tym czekolady, perfum, alkoholi i kosmetyków. Możesz nawet otrzymać kalendarze adwentowe dla swoich zwierzaków z przysmakami dla psów lub kotów! Największy na świecie kalendarz adwentowy powstał w 2007 roku na dworcu St Pancras w Londynie w Anglii. Miał 71 m wysokości i 23 m szerokości i świętował remont stacji.

Jakie Wy macie kalendarze adwentowe?

O tym się mówi: Od soboty 15 sierpnia czekają nas nowe obostrzenia. Czy one też będą miały wpływ na funkcjonowanie placówek medycznych

Zerknij tutaj: Dostali zaproszenie na ślub. Kiedy je zobaczyli nie mogli uwierzyć własnym oczom. Nie mieli wątpliwości, narzeczeni przesadzili