Jak podaje portal "Biznes Info", wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa godziny dla seniorów, obowiązują od poniedziałku do piątku od 10:00 do 12:00. Niebawem ma to ulec zmianie, choć będzie to zmiana naprawdę krótkotrwa, bo zaledwie jednodniowa. Kiedy należy się jej spodziewać?

Zninkną godziny dla seniorów, ale tylko na chwilę

W połowie października rząd zdecydował się na ponowne wprowadzenie godzin dla seniorów. Zgodnie z założeniem od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 12:00 zakupy w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach mogą robić wyłącznie osoby po 60. roku życia. Ich wprowadzenie nie obyło się bez kontrowersji.

YouTube

Ograniczeniu możliwości robienia zakupów w tym czasie dla pozostałych sprzeciwiali się zarówno klienci, jak i handlowcy. Zdarzało się i zdarza nadal, że sklepy w tych godzinach świecą pustkami. Rządzący zdecydowali się znieść godziny dla seniorów w czwartek 24 grudnia. Wielu konsumentów przyjęło tę decyzję z wyraźną ulgą.

W Wigilię sklepy pracują krócej (mają tę możliwość wyłącznie do godziny 14:00), co oznaczałoby, że przy obowiązywaniu godzin dla seniorów, osoby poniżej 60. roku życia miałyby naprawdę niewiele czasu na zrobienie ostatnich przed świętami zakupów.

YouTube

Warto pamiętać, że w rozporządzeniu, które znosi godziny dla seniorów w Wigilę, zakazano również organizowania imprez i spotkań powyżej 5 osób do dnia 27 grudnia. Oznacza to, że w Wigilię i dwa dni świąt przy rodzinnym stole mogą spotkać się wyłącznie domownicy oraz 5 dodatkowych osób z poza gospodarstwa domowego.

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

To też może cię zainteresować: Edyta Górniak stanowczo upiera się przy swoim zdaniu. Znana gwiazda twierdzi, że przyjęcie szczepionki nie jest bezpieczne

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Agata Młynarska nie ustaje w walce o własne zdrowie. Dziennikarka zmaga się z bardzo poważnymi dolegliwościami. Jej stan nie napawa optymizmem

O tym się mówi: Na 6 grudnia zapowiedziano strajk generalny w Warszawie! Protestujący domagają się zniesienia obostrzeń i postawili ultimatum