Z "tamtego świata": chłopiec wyszedł ze śpiączki i powiedział to, czego nie wiedzą nawet księża.

W medycynie uważa się, że gdy serce człowieka przestaje bić, wchodzi on w pierwszy etap umierania, tzw. śmierć kliniczną i widzi niezwykłe rzeczy.

Dzisiaj lekarze nadal dyskutują, czy w tamtej chwili jest wystarczająco dużo tlenu dla komórek mózgowych. W każdym razie podczas śmierci klinicznej mózg i inne ważne narządy nadal funkcjonują. Życie toczy się dalej. W tej chwili naukowcy próbują dowiedzieć się, co dokładnie dzieje się z osobą, gdy umiera.

W wieku 3 lat Colton Burpo trafił do szpitala z pękniętym wyrostkiem robaczkowym. Jego rodzice, Todd i Sonia Burpo, byli przekonani, że chłopiec ma pospolitą grypę. Przez kilka dni próbowali leczyć go w domu, ale wkrótce stan dziecka pogorszył się i zabrali Coltona do szpitala.

Chłopiec został natychmiast zabrany na salę operacyjną. Na sali operacyjnej spędził kilka godzin. Jego życie zostało uratowane, ale przez pewien czas Colton był na krawędzi śmierci klinicznej. Gdy chłopiec odzyskał przytomność i mógł porozmawiać z rodziną, opowiedział im niesamowite historie o spotkaniu z Jezusem Chrystusem, a także zmarłymi i nienarodzonymi krewnymi.

W szczególności chłopiec powiedział ojcu o swoim pradziadku imieniem Pop. Todd Burpo nie wierzył swojemu synowi, ale kiedy pokazał mu zdjęcie swojego dziadka, Colton rozpoznał go jako swojego rozmówcę.

Colton powiedział również swojej matce, że spotkał się z jedną ze swoich sióstr. Wcześniej Sonia, jego matka, była w ciąży, która zakończyła się poronieniem. Oczywiście nikt nie powiedział o tym chłopcu.

Colton szczegółowo opisał wygląd swojej nienarodzonej siostry, a nawet przekazał od niej wiadomość matce. - Ona tylko czeka, aż dołączymy do niej w niebie — powiedział chłopiec.

Dziecko twierdziło, że widziało raj: „Raj jest prawdziwy i na pewno ci się spodoba”. Wspominając swoją wizję chłopiec powiedział, że wszyscy w raju mają skrzydła, spotkał aniołów i konia pomalowanego kolorami tęczy.

O tym się mówi w Polsce: CZY WIERNYCH W POLSCE CZEKA CAŁKOWITY ZAKAZ PRZYJMOWANIA KOMUNII ŚWIĘTEJ? W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZNALAZŁ SIĘ WNIOSEK, JEST ODPOWIEDŹ RESORTU