W Domu Pomocy Społecznej w Malborku aż 17 nowych zakażeń koronawirusem. Większość z nich to personel medyczny.

Test przejdą w sobotę kolejne osoby. Istotny jest fakt, że Domu Pomocy Społecznej przebywa 80 podopiecznych. Przedział wiekowy jest dosyć spory, gdyż przebywają tam osoby w wieku od 20 do 98 lat. Jak zapewnia dyrektor DPS, Wioletta Klepacka, podopieczni są bezpieczni.

źródło: onet.pl

Dyrektor Klepacka zapewnia, że do pracy powrócili tylko ci z ujemnymi wynikami. Niestety sytuacja zmusiła do wprowadzenia kolejnych obostrzeń w DPS-ie. Personel medyczny ma nakaz chodzenia w specjalnych kombinezonach, a do tego funkcjonuje już katering. Posiłki nie są już spożywane razem, lecz osobno, każdy w swoim pokoju.

Dyrektor DPS poinformowała wydział zarządzania kryzysowego w Malborku i jeśli potwierdzone zostaną kolejne przypadki koronawirusa, być może będze potrzebna pomoc wojska.

Może cię zainteresować:Jak będzie wyglądać tegoroczny Sylwester? Wiceminister zdrowia odpowiada. “Nie będzie go można spędzić tak jak do tej pory”

Warto wiedzieć:Zatrważająca sytuacja u Dowborów. Prowadząca program “Nasz nowy dom” podpisała pewien kontrakt. Nikt się tego nie spodziewał

W tym tygodniu:Górale nie będą mieć litości dla Andrzeja Dudy. Zapowiadają, że „zakopiańscy hotelarze zablokują zakopiankę”