Super Express donosi, że zmarł 77-letni twórca projektu o nazwie Omega, węgierskiego zespołu rockowego. O smutnym zdarzeniu poinformował na Facebooku wokalista Janos Kobor.

Nie usłyszymy już w pełni na żywo "Dziewczyny o perłowych włosach"

YT

Ich największy przegój doczekał się wielu lepszych lub mniej udanych coverów, a w Polsce można było zliczyć na palcach jednej ręki ludzi, którzy mieli pojęcie o czym śpiewaja członkowie węgierskiego zespołu rockowego Omega.

Na ich stronie pojawiła się przejmująco smutna grafika, która w niezwykły sposób oddaje panujący wśród członków zespołu nastrój.

Omega

Omega powstała w Budapeszcie w 1962 roku. Członkami grupy byli Benkő i Kóbora, puzonista Győző Bánkútim, perkusista Tamás Künsztler, saksofonista Péter Láng, gitarzysta Ferenc Tornóczk i basista István Varsányi. Podczas początków kariery, w szeregach zespołu nieco zmieniali się członkowie, a ich głównym repertuarem były covery brytyjskiej muzyki rockowej.

Zmarły Laszko Benko w zespole Omega grał na instrumentach klawiszowych, na trąbce, flecie, a także wysponował wokalem towarzyszącym i tworzył chórki. Był członkiem zespołu od 1994 roku aż do śmierci.

Omega opublikowała na swoim koncie na Facebooku przejmującego posta informującego o śmierci założyciela zespołu.

Dołączamy się do najszczerszych kondolencji składanych na ręne najbliższych i przyjaciół zmarłego artysty.

O tym się mówi: Jak rozróżnić prawdziwy miód od sztucznego? Prawidłowe przechowywanie

Zerknij: Stary dowód osobisty trzymany do dziś na dnie szuflady, może okazać się cenny. Wystarczy spełnić pewien warunek

O tym pisaliśmy ostatnio: Jerzy Stuhr dochodzi do siebie po udarze mózgu. Jaki jest jego stan