Nie da się ukryć, że pandemia dała się we znaki już niemal każdej branży. Ucierpiała również branża kosmetyczna, a wraz z nią Radek Majdan, który jakiś czas temu...założył firmę z perfumami. Były bramkarz znalazł się w dużych tarapatach.

Czy firmę Majdana czeka bankructwo?

Chociaż Radek Majdan przez większość życia znany był jako sportowiec i ważna osobistość warszawskiego show biznesu, to jakiś czas temu postanowił on nieco poszerzyć swoje horyzonty. W 2018 roku na rynku zadebiutowała marka kosmetyczna Vabun, oferująca różnorodne zapachy dla kobiet i mężczyzn. Jej założycielem był właśnie Majdan. Firma początkowo cieszyła się dużym zainteresowaniem - celebryta nie mógł narzekać na niskie dochody, Vabun w pierwsze dwa dni swojej działalności zarobiło bowiem...7 milionów złotych.

Niestety, tak jak inni przedsiębiorcy, Majdan został dotkliwie doświadczony przez panującą na świecie pandemię. W wyniku wiosennego lockdownu i niedawnego zamknięcia galerii handlowych, biznes celebryty musiał liczyć się z dużymi stratami. W akcie desperacji firma zaczęła sprzedawać nawet...maseczki chirurgiczne. Doskonale obrazuje to, w jak dramatycznym punkcie znalazło się Vabun. Najlepiej jednak o fatalnej sytuacji biznesu Majdana świadczą jego raporty finansowe.

Według raportu, zamieszczonego przez Majdana, przychody Vabun w III kwartale tego roku wynosiły 59 622 zł. W tym samym kwartale roku 2019 było to 330 956 zł, co świadczy o ogromnym spadku na poziomie prawie 82 procent. Pierwsze dwa kwartały 2020 roku przyniosły natomiast dochody na poziomie 583.966,19 zł, co w porównaniu z 1.392.391,80 zł za analogiczny okres zeszłego roku, również obrazuje duży spadek na poziomie prawie 65 procent.

Dla Majdana z pewnością nie jest to kolorowy rok - fani trzymają jednak kciuki, by jego biznes przetrwał ten trudny czas i powrócił ze zdwojoną siłą.

Zobacz także: Żona Joe Bidena chce pozostać aktywna zawodowo. Zostanie Pierwszą Damą USA, która będzie pracować. A co z polskimi żonami głów państwa

Może cię zainteresować: Byli uważani za najpiękniejszą parę polskiego show-biznesu! Karolina Wajda i Paul Montana: co stało się z ich związkiem i dlaczego doszło do rozstania

Pisaliśmy również o: Fani znanego kulinarnego show mają powody do radości. Stacja TVN zapowiada, że już niedługo uwielbiany przez Polaków program powróci na antenę