Cezary Pazura szczerze o zarobkach aktora

Jak podaje portal "Lelum", Cezary Pazura jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów w Polsce. Jego akriera była dość burzliwa, bowiem ogromną sławę zyskał w latach 90., wcielając się w wiele pierwszoplanowych postaci w kultowych filmach. Artysta wręcz wychodził każdemu z lodówki. Później jednak głos o nim przycichnąć, a mężczyzna przez kilka lat próbował wrócić do show-biznesu.

Aktualnie znów jest na fali wzrostowej. Wszystko jednak dzięki aktywności w mediach społecznosciowych, reklamach i prowadzeniu na platformie Youtube własnego kanału, w którym przedstawia zabawne scenki i opowiada o swoim zawodzie.

Edyta Pazura, Cezary Pazura/screen Instagram @czarekpazura
Edyta Pazura, Cezary Pazura/screen Instagram @czarekpazura

Ostatnio jeden z internautów zadał Cezaremu poważne pytanie, na które aktor udzielił szczerej odpowiedzi. Chodziło o zarobki polskich gwiazd filmowych. Z ust Pazury padły konkretne sumy, które mogą zaskoczyć.

Według celebryty za główną rolę w filmie można otrzymać maksymalnie 250 tysięcy złotych, jednak suma ta jest często zmniejszana przez producentów i reżyserów, bowiem z dochodów aktora zabierają sobie część, według której obliczają uzyskanie przez aktora popularności dzięki filmowi.

Koledzy zwrócili uwagę, że nie można o takich rzeczach mówić, bo to jest tajemnica. Aktor dostaje zlecenia, to się nazywa kontrakt i proponują ileś tam pieniędzy za dzień zdjęciowy. Teraz jest COVID, więc jest dwa razy mniej. Główna rola w filmie fabularnym, to jest 30 dni zdjęciowych i nie słyszałem, żeby ktoś miał więcej. Czyli, jeśli aktor ma 25 scen za 10 000 tys. zł to jest 250 tysięcy złotych — to tyle może dostać za kontrakt, a to jest gigantyczna kwota w skali budżetu. jest pandemia i na pewno nie mam stawki 10 tys. Dzień zdjęciowy to jest 12 godzin plus 20% aktor gra za darmo, bo jest obsuwa, ale nikt się o to nie kłóci, żeby potem producent nie powiedział z tym Pazurą nie będziemy więcej pracować, bo to jest taki gwiazdor. Cezary Pazura

Cezary Pazura
Cezary Pazura
Cezary Pazura

To również może Cię zainteresować: OSCAR DLA REŻYSERKI Z GDAŃSKA? JUŻ WIEMY, ŻE JEST NA LIŚCIE

Zobacz także: DECYZJA MINISTERWSTA KULTURY I CYFRYZACJI WYWOŁAŁA SPORE OBURZENIE. NA KONTA ARTYSTÓW WPŁYNĄ NIESAMOWITE KWOTY