Obowiązkowe testy na koronawirusa

Jak podaje portal "Pikio", nagła decyzja rządu Hiszpanii mocno wpłynie na dotychczasowe życie Polaków. Politycy tego kraju poinformowali, że wszystkie osoby, które będą chciały wjechać na jego teren, muszą mieć ze sobą wynik testu na koronawirusa sprzed maksimum 72 godzin.

Restrykcje te będą dotyczyć obywateli wszystkich państw wysokiego ryzyka, do których zalicza się również Polska. Mowa o wszystkich krajach, w których w ciągu czternastu dni przypada ponad 50 przypadków na 100 tysięcy mieszkańców. Do listy tej dołącza aż 28 krajów europejskich oraz kilkadziesiąt spoza kontynentu.

Podobne warunki wjazdu obowiązują już od dłuższego czasu w Polsce, bowiem wszyscy podróżujący drogą lotniczą lub morską muszą udokumentować fakt, że w ciągu ostatnich 72 godzin zostali poddani testowi na obecność COVID-19 w organizmie, a wynik jest negatywny.

Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl
Koronawirus. Źródło: Se.pl

Od poniedziałku 23 listopada wszyscy przyjeżdżający do Hiszpanii z krajów wysokiego ryzyka epidemicznego będą musieli okazać negatywny wynik testu PCR na obecność koronawirusa. madrycki minister zdrowia, Salvador Illa

Kontrole nie będą przeprowadzane jedynie na dworcach kolejowych i autobusowych.

Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube
Koronawirus. Screen: YouTube

To również może Cię zainteresować: CZYM TERAZ BĘDZIE ZAJMOWAŁ SIĘ ŁUKASZ SZUMOWSKI? MINISTER ZDROWIA PODJĄŁ POWAŻNE KROKI

Zobacz także: LEKARZE NIE MOGLI UWIERZYĆ WŁASNYM OCZOM. BLIŹNIACZKI URODZIŁY SIĘ, TRZYMAJĄC SIĘ ZA RĘCE