Pandemia koronawirusa spowodowała, że wiele małych biznesów zbankrutowało. Szczególnie mocno przyczynił się do tego całkowity lockdown, z którym mieliśmy do czynienia wiosną tego roku.

Jakie będą kolejne decyzje rządu?

Niestety, zamknięcie gospodarki, które rząd wprowadził wiosną spowodowało, że wiele firm zostało zamkniętych. Te z przedsiębiorstw, którym udało się przetrwać i tak musiało uporać się z ogromnymi stratami. Czy już niebawem sytuacja może się powtórzyć?

Portal Money oszacował, że straty jakie odniosły salony fryzjerskie i kosmetyczne z powodu wiosennego zamknięcia gospodarki wyniosły około 7 miliardów złotych! Co więcej, portal Super Express zaznacza, że zamknięcie branży beauty z powodu wprowadzenia narodowej kwarantanny spowodowałoby utratę 127 milionów złotych przychodu dziennie! To ogromne kwoty.

Salony kosmetyczne i fryzjerskie zostaną zamknięte?

Czy zatem rząd postanowi zamknąć salony fryzjerskie i kosmetyczne? W rozmowie z dziennikarzami Super Expressu, Sebastian Maśka pracownik firmy Versum zaznaczył, że pracownicy branży beauty bardzo mocno stosują się do rygoru sanitarnego i nie ma podstaw, aby zamknąć te miejsca.

Jak się okazuje, stosowanie się do wprowadzonych zasad sanitarnych przez pracowników zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych potwierdza aż 66% ankietowanych, którzy wzięli udział w badaniu przeprowadzonym przez Instytut Badawczy Panel Ariadna.

Czy rząd przychyli się do opinii właścicieli salonów z branży beauty oraz Polaków i nie podejmie decyzji o zamknięciu tych miejsc? Skutki takiej decyzji mogą być opłakane, a wiele pracowników straciłoby pracę.