Jak podaje portal "Parenting", w czasie badań 37-letnia Lizeth Breaux dowiedziała się, że jedno z jej bliźniąt może urodzić się z zespołem Downa. Lekarze doradzali jej, żeby usunęła ciążę. Kobieta ani chwili się nie wachała i zdecydowała się urodzić. Nigdy nie żałowała swojej decyzji.

Usunięcie ciąży

37-latka z Kalifornii była w 12 tygodniu ciąży, kiedy dowiedziała się, że jedno z jej dzieci urodzi się prawdopodobnie z zespołem Downa. Prowadzący ciążę lekarz zaproponował kobiecie usunięcie płodu z wadami genetycznymi. Potem byli kolejni medycy, proponujący to samo. Lizeth ani przez chwilę nie rozważała dokonania aborcji.

Słysząc diagnozę Lizeth poczuła się "surrealistycznie". Jak przyznaje były dni, kiedy w pełni to akceptowała, były jednak chwile, kiedy ogromnie martwiła się o to, jak będzie wyglądała jej przyszłość - jak przyznaje "była przerażona".

Kobieta zdecydowała się nie usuwać jednego z bliźniąt, choć kolejne wizyty u lekarzy oraz przekazywane przez nich informacje o komplikacjach zdrowotnych, sprawiały, że miała wątpliwości, czy aby jej wybór jest słuszny.

Nizwykłe bliźnięta

W pewnym okresie ciąży jedno z bliźniąt przestało rosnąć. Lekarze byli pewni, że płód obumrze, ale na każdej kolejnej wizycie maluch nadal żył. Kobieta nie przestawała tracić nadziei, że urodzi dwójkę dzieci. Po urodzeniu August nie miał problemów z sercem, a jedynie z oddychaniem. Problem ten udało się jednak opanować zabiegiem wycięcia migdałków.

Lizeth jest pewna, że choć przed jej chłopcami i nią samą wiele wyzwań, ale nigdy nie żałowała, że zdecydowała się urodzić obu synów. Teraz codzienne życie tej niezwykłej mamy niezwykłych bliźniąt możecie śledzić na profilu w mediach społecznościowych.

Jak oceniacie decyzję Lizeth?

To też może cię zainteresować: Kobieta wspólnie z mężem odebrała teściową córki z lotniska. Nie spodziewała się, że to zupełnie odmieni jej życie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Kiedy szczepionka na koronawirusa znajdzie się w Polsce? Znana jest data, jak szybko będzie można się zaszczepić

O tym się mówi: Narodowa kwarantanna w kraju coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Kiedy zostanie wprowadzona