Całkiem nowe informacje o trwającej pandemii koronawirusa. Aktualna sytuacja w kraju z każdym dniem staje się coraz bardziej zatrważająca, a Polacy zaniepokojeni. Wizja zarządzenia tak zwanej narodowej kwarantanny jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Kiedy zostanie wprowadzony całkowity lockdown?

Sytuacja epidemiologiczna w Polsce od początku października z każdym kolejnym dniem stawała się coraz trudniejsza. Liczba potiwerdzonych przypadków zakażeń dynamicznie pnie się do góry każdego dnia, a rekord zakażeń wynosi blisko 28 tysięcy zachorowań podczas jednej doby.

W ostatnich dniach trwają burzliwe spekulacje o wprowadzeniu przez rządzących całkowitego lockdownu w kraju – niestety, ta wizja staje się coraz bardziej prawdopodobna.

Pełny lockdown oznaczałby zamknięcie kolejnych branż, lecz takie działania prawdopodobnie będą koniecznością.

Narodowa kwarantanna – kiedy?

Przypomnijmy, że aby rząd wprowadził tak zwaną narodową kwarantannę, liczba zakażeń musi wynosić minimum 70 tysięcy zakażeń na 100 tysięcy mieszkańców.

Mimo że rekord zakażeń odnotowano na początku listopada i do tej pory nie został pobity, naukowcy są pewni, że te liczby z każdym dniem wzrastają - wykonuje się po prostu mniej testów, stąd też dobowe przyrosty wydają się być niższe niż rzeczywiście ma to miejsce.

Niebawem więc możemy usłyszeć informację o oficjalnym wprowadzeniu narodowej kwarantanny – Polacy już zaczynają mocno się obawiać...

fot. screen youtube