Przyczyny zanieczyszczenia są różne, od osadów kamienia, wilgoci, śladów tłuszczu, sadzy, pleśni, po pozostałości słabo wypłukanych środków czyszczących i detergentów. Wyczyszczenie zabrudzonych fug między płytkami nie jest trudne! Wystarczy przygotowany w domu, wspaniały wybielacz do fug.

Składniki:

7 szklanek wody;
0,5 szklanki sody oczyszczonej;
1/3 szklanki soku z cytryny;
1/4 szklanki octu.
Dobrze wymieszaj wszystkie składniki. Zaleca się nakładanie produktu w gumowych rękawiczkach!

Mydło do prania

Jest to produkt naturalny i ekologiczny o działaniu antybakteryjnym. Umyj wszystkie powierzchnie wodą z mydłem (naczynia, podłoga, umywalka, łazienka itp.). Mydło do prania doskonale dezynfekuje i niszczy zarazki. Wybierz zwykłe tradycyjne mydło w kostce zamiast nowoczesnego białego mydła o zapachu cytryny.

Nowoczesne mydła zapachowe nie mają przydatnych właściwości. Mydło to jest hipoalergiczne i dlatego jest całkowicie nieszkodliwe dla alergików. Wytłoczona liczba na kostce mydła „72%” wskazuje, że zawartość kwasów tłuszczowych w mydle nie przekracza 72%. Mydło do prania zawiera wiele zasad, które szybko i skutecznie usuwają wszelkie zabrudzenia.

Soda oczyszczona

Substancja ta może zmyć absolutnie każdy brud z każdej powierzchni. Soda oczyszczona w ogóle nie jest toksyczna i dobrze radzi sobie z brudem, dodatkowo nadając połysk czyszczonym powierzchniom. Można ją wykorzystać m.in. do usuwania osadów z herbaty z filiżanek.

Po przetarciu sodą wszystkie kieliszki, szklanki, wazony będą świecić w jednej chwili. Wystarczy, że rozpuścisz 2 łyżeczki sody oczyszczonej w jednym litrze wody. Następnie zanurz na chwilę naczynia w przygotowanym roztworze. Jeśli brud nie ustąpi, można je przetrzeć dodatkowo gąbką do mycia naczyń.

Sodę oczyszczoną można wykorzystać do czyszczenia blatów, śian, lodówek, piecyków i kuchenek mikrofalowych. Soda oczyszczona szybko usunie także plamy ze sztućców, a nawet zatory w rurach.

Wystarczy zmieszać 1 części sody oczyszczonej, 1 części soli i 2 części octu, aby odblokować zlew. Całość wlej do odpływu i pozostaw na 15 minut, a następnie spłucz gorącą wodą.

Ta sama procedura pozwoli usunąć nieprzyjemny zapach ze zlewu.

Soda oczyszczona usunie także z lodówki nieprzyjemne zapachy. Wystarczy wlać do pojemnika 3 łyżki sody i wstawić do lodówki.

Zacznij czyścić swoją kuchnię oraz toaletę sodą oczyszczoną lub mydłem do prania. Dzięki temu nie tylko osiągniesz czystość, ale także je zdezynfekujesz.

Wrzuć łyżeczkę sody oczyszczonej do czajnika i zagotuj. Zrób to samo z pralką - w ten sposób pozbędziesz się kamienia.

Wlej kilka łyżek stołowych do pojemnika na proszek i włącz program z najwyższą temperaturą, dzięki temu wyczyścisz i zdezynfekujesz pralkę.

Ocet stołowy

To doskonały środek wybielający, który szybko zabija zarazki i skutecznie rozpuszcza tłuszcze. Ocet samoczynnie usuwa zapachy.

Jeśli włożysz ocet na patelnię i postawisz go na małym ogniu, wszystkie zapachy szybko znikną wraz z nim. Nieprzyjemny zapach w pojemniku na chleb zniknie, jeśli przetrzesz jego ściany od wewnątrz gąbką zamoczoną w occie.

Tłuszcz z garnków i patelni łatwiej zmyć niewielką ilością octu. Jeśli twój rondel jest mocno przypalony, wlej do niego ocet, aby całkowicie zakrył przypalenie i pozostaw na noc. Rano bardzo łatwo zmyjesz ślady przypalenia zwykłą gąbką.

Ocet bardzo szybko wyczuści mikrofalówki, naczynia emaliowane i kuchenkę gazową. Warto wlać mieszankę octu z wodą do butelki ze spryskiwaczem, by mieć środek czyszczący zawsze pod ręką.

Tym samym roztworem można płukać owoce, dezynfekując je. Ten roztwór octu jest szczególnie przydatny latem, kiedy wzrasta ryzyko infekcji jelitowych.

Sporej uwagi wymagają drewniane deski kuchenne. Nie wiesz nawet, ile drobnoustrojów gromadzi się w pęknięciach i rysach zrobionych w czasie krojenia. Dlatego do ich czyszczenia użyć roztworu octu z wodą. Octem usunąć można także kamień z czajnika, wystarczy dodać go do wody i zagotować. Do usunięcia kamienia z czajnika i pralki można także wykorzystać kwasek cytrynowy.

Zmieszanie octu ze solą stworzy pastę, która świetnie sprawdzi się do czyszczenia brudnych garnków z zewnątrz.

To też może cię zainteresować: SZPITAL TYMCZASOWY NA STADIONIE NARODOWYM W WARSZAWIE ŚWIECI PUSTKAMI. DLACZEGO TAK SIĘ DZIEJE, SKORO W SZPITALACH BRAKUJE MIEJSC

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WIĘCEJ PIENIĘDZY DLA EMERYTÓW JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU. O ILE WIĘCEJ OTRZYMAJĄ NAJBIEDNIEJSI SENIORZY

O tym się mówi w Polsce: WARSZAWA: CZY COROCZNY MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI SIĘ ODBĘDZIE? ORGANIZATORZY ZAPEWNIAJĄ, ŻE TAK, ALE W ZMIENIONEJ FORMIE. O CO CHODZI