Wielu rodaków wymagało od Andrzeja Dudy zabrania głosu w sprawie panujących w kraju manifestacji. Sytuację podsyciła także wypowiedz córki prezydenta, która zdaje się mieć rozsądne zdanie w tej sprawie. Okazuje się, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez współpracowników prezydenta problem tkwił w kwarantannie, która stwarzała szereg problemów technicznych w organizacji wideokonferencji. Na szczęście udało się nawiązać kontakt z prezydentem.

Strajk kobiet/ https://deon.pl/
Strajk kobiet/ https://deon.pl/
Strajk kobiet/ https://deon.pl/

Andrzej Duda o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Andrzej Duda zdecydował się zabrać glos w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Na słowa prezydenta czekała cala Polska. Czy powiedział coś czego się nie spodziewaliśmy?

Jak się okazuje Andrzej Duda złożył do Sejmu projekt nowelizacji ustawy, która pozwoli wrócić do kompromisu aborcyjnego z 93 roku. W swoim opublikowanym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta RP oraz w mediach społecznościowych oświadczeniu przyznał, ze jest za całkowitym zakazem aborcji, która według niego jest w zupełności niezgodna z konstytucją. Jednakże jest gotów na kompromis w sytuacji wad letalnych płodu. Wtedy, kiedy wiadomo, ze dziecko nie będzie miało możliwości przeżycia.

"To sytuacja niezwykle delikatna i bolesna dla każdej matki, dla każdego rodzica. W przypadku wad letalnych śmierć dziecka jest nieuchronna. Ochrona jego życia pozostaje zatem poza mocą ludzką" - podkreślił Duda.

Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24

"W ostatnich dniach z wieloma z nich na ten temat rozmawiałem, a także z licznymi ekspertami, lekarzami i prawnikami. Po przeprowadzeniu tych konsultacji zdecydowałem się na złożenie do Sejmu RP projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży" - poinformował Duda.

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI