Jak podaje portal money.pl z danych przedstawionych przez MSWiA wynika, ze w 2018 roku w służbach mundurowych działało aż 460 duchownych. Nie wszyscy decydowali na posługę za darmo. Na jakich warunkach działają księża? Czy otrzymują pensję i odprowadzają podatki?

Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl
Koronawirus u księdza. Źródło: wprost.pl

Księża w służbach mundurowych

Choć jak wynika z oficjalnych danych większość księży działa w służbach za darmo, zdarzają się i tacy, którzy za swoje działanie otrzymują rekompensatę pieniezną. Na jakie warunki mogą liczyć duchowni?

Okazuje się, ze wynagrodzenie jakie otrzymuje dany ksiądz zależne jest od tego w jakiej służbie pracuje. Do obowiązków duchownych należy miedzy innymi udzielanie sakramentów, odprawianie nabożeństw czy pielęgnowanie patriotyzmu wśród żołnierzy, co jak widać ostatnio będzie mogło znaleźć zastosowanie praktyczne.

Jak podaje biznesinfo największe zapotrzebowanie na duchownych odnotowuje się w Straży Granicznej. Aktualnie jest ich dwunastu. Duchowni pracują w niej na pełen etat i otrzymują 3,2 tysiące netto.

Księży znajdziemy także w policji, gdzie pracujących na etacie duchownych jest 10. Duchowni otrzymują 2,33 tys. zł na rękę. 10 duchownych na etacie pracuje także w Straży Pożarnej. Ich wynagrodzenie wynosi 2,9 tys miesięcznie na rękę.

Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube
Pieniądze. Screen:YouTube

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI

Z życia gwiazd: WILLIAM I KATE SZUKAJĄ GOSPOSI. OFERUJĄ CAŁKIEM NIEZŁĄ SUMKĘ. MAJĄ JEDNAK JEDEN WYMÓG, JAKI