Już w najbliższą niedziele Wszystkich Świętych. Wszystkich Świętych jest ważnym dniem dla większości Polaków. 1 listopada spotykamy się na grobach naszych bliskich lub przyjaciół, aby uczcić ich pamięć. W tym celu przystrajamy nagrobki i zapalamy znicze. w tym roku wszystko jest inaczej.

We Wszystkich Świętych lepiej zostać w domach

Ze względu na pandemię koronawirusa rząd zaleca rozkładanie święta na cały listopad po to, by nie tworzyć niebezpiecznych dla naszego zdrowia zgromadzeń.

Również specjaliści podzielają zdanie rządzących.

Nie wybieram się w tym roku na cmentarz. Trzeba pamiętać o tym, żeby wizyta na cmentarzu w tym roku nie była naszą ostatnią wizytą jako odwiedzający. Bo to spore narażenie powiedział dr Zaczyński, wicedyrektor ds. medycznych szpitala MSWiA w Warszawie.

Znicze/screen Youtube @Fakt
Znicze/screen Youtube @Fakt

Podczas rozmowy z radiem RMF dr Zaczyński pozwolił sobie także zaapelować do Polaków o to, by unikać spotkań z rodzinami. To właśnie podczas nich dochodzi do wielu transmisji wirusa. Sytuacja w Polsce jest niepokojąca. Lepiej nie kusić losu.

Gdzie my pojedziemy, tam spotkamy się z naszą rodziną. Wejdziemy do pomieszczenia, zdejmiemy maseczki i będziemy się przytulali, bo się dawno widzieliśmy. Te wszystkie rzeczy są pod względem epidemicznym w tej chwili bardzo, bardzo groźne – wyjaśnia lekarz.

W Dniu Wszystkich Świętych ważna jest rozwaga Polaków. Początkowo rząd planował całkowite zamkniecie cmentarzy. Niestety decyzja nie zapadła. Zdrowie nasze i naszych bliskich leży w naszych rękach .

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI