Setki tysięcy ludzi w różnych miastach zbierają się na większych i mniejszych protestach, blokują drogi i manifestują swoje oburzenie działaniami władz oraz upolitycznionego TK. Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Strajk kobiet/ https://www.gazetaprawna.pl/
Strajk kobiet/ https://www.gazetaprawna.pl/
Strajk kobiet/ https://www.gazetaprawna.pl/

Małgorzata Kożuchowska o Strajku Kobiet

Swoje zdanie na temat aktualnie panującej w kraju sytuacji zdecydowała się także wyjawić Małgorzata Kożuchowska. Zapytana przez redaktora telewizji Polsat o to, co sądzi na temat ostatnich wydarzeń, wyznała, że sama osobiście nie usunęłaby ciąży, bo jest wierzącą katoliczką szyjącą w zgodzie z dekalogiem, jednakże szanuje wolną wolę ludzi o odmiennych poglądach.

- Jestem za wolną wolą, nawet jeśli jest to tak strasznie trudna kwestia, jak wybór pomiędzy życiem, a śmiercią dziecka, które ma bardzo ciężkie wady wrodzone, genetyczne (...) Każde życie jest godne bronienia - tłumaczyła.

Ponadto Małgorzata Kożuchowska wyznała, ze nie rozumie dlaczego rząd zdecydował się uchwalić te ustawę właśnie teraz w momencie, w którym w Polsce zmagamy się z druga falą zachorowań na koronawirusa.

- Nie wiem, dlaczego została podjęta decyzja TK w takim czasie. Uważam, że to jest zło. Natomiast mleko się już wylało, kobiety wyszły na ulice i też uważam, że mają do tego prawo. – powiedziała w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

Małgorzata Kożuchowska z synem. Źródło: instagram.com
Małgorzata Kożuchowska z synem. Źródło: instagram.com
Małgorzata Kożuchowska z synem. Źródło: instagram.com

To też może cię zainteresować: BARDZO WAŻNY KOMUNIKAT MINISTERSTWA ZDROWIA. PRACOWNICY OCHRONY ZDROWIA JEDNAK DOSTANĄ PODWYŻKI? RESORT DOKŁADNIE WYJAŚNIA GORĄCĄ KWESTIĘ

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: WAŻNA INFORMACJA DLA NIEMALŻE WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. JUTRO NA JEDNEJ Z ULIC BĘDĄ PRZEPROWADZANE REMONTY, SPOWODUJE TO UTRUDNIENIA W RUCHU

O tym się mówi w Polsce: KIEROWCY W CAŁYM KRAJU MUSZĄ UZBROIĆ SIĘ W CIERPLIWOŚĆ! NIEWYKLUCZONE SĄ BLOKADY MIAST, KTÓRE BĘDĄ MIAŁY MIEJSCE JUŻ W PRZYSZŁYM TYGODNIU. O CO CHODZI