Jak podaje portal "Super Express", dzień Wszystkich Świętych zbliża się wielkimi krokami. Wielu z nas już odwiedza groby swoich bliskich, w obawie, że nie będzie to możliwe 1 listopada ze względu na pandemię koronawirusa. W trakcie tych wizyt wielu z nas mija zapomniane i zaniedbane groby. W opłakanym stanie znajduje się między innymi grób należący do aktora grającego w "Janosiku". Aż trudno w to uwierzyć.

"Janosik" wciąż uwielbiany przez widzów

Serial "Janosik" od dekad zyskuje swoich wiernych fanów. Wychowały i nadal wychowują się na nim kolejne pokolenia Polaków. Któż z nas nie zachwycał się legendarnym Janosikiem, w którego wcielał się Marek Perepeczko. Żona zmarłego aktora, Agnieszka Fitkau-Perepeczko przypomina, że Marek Perepeczko tylko cudem zagrał Janosika.

"Chcieli wyrzucić Marka z serialu Janosik. Dziś trudno w to uwierzyć, ale taka jest prawda" - cytuje słowa Agnieszki Fitkau-Perepeczko "Super Express". Dziś trudno sobie wyobrazić, że Janosika mógłby zagrać ktokolwiek inny. O grobie legendarnego Janosika pamięta wielu, o mogile innego aktora z serialu zapomnieli chyba wszyscy.

YouTube

Grób harnasia w opłakanym stanie

Wielu fanów "Janosika" z pewnością pamięta także rolę harnasia Bardosa, w którego wcielał się Czesław Jaroszyński. Aktor zmarł 27 stycznia 2020 roku. Można go było zobaczyć na małym ekranie w latach 1973-1974, a także przez lata na deskach teatru i filmowy.

YouTube

Pomimo dużej popularności aktor po śmierci został praktycznie całkowicie zapomniany, czego dobitnym dowodem jest miejsce jego ostatniego spoczynku na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Z relacji "Super Expressu" wynika, że zarósł trawą i chwastami. Nie ma pomnika, który mógłby go wyraźnie odróżnić od ścieżki. Kamienie mieszają się na nim z wypalonymi już zniczami. Także tabliczka z imieniem i nazwiskiem aktora przeszła swoje.

Zdjęcia grobu Czesława Jaroszyńskiego znajdziecie tutaj.

Pamiętacie harnasia Bardosa?

To też może cię zainteresować: Smutna wiadomość obiegła całą Polskę. Odszedł wielki przyjaciel Jana Pawła II. To ogromna strata dla kraju

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Zamieszanie z dodatkiem dla personelu medycznego, który zajmuje się pacjentami covidowymi. "To skandal"

O tym się mówi: Kolejne kontrowersje wokół godzin dla seniorów. Coraz więcej osób chce zmian