Jak podaje "Fakt", Andrzej Półtawski przyszedł na świat 22 lutego 1923 roku w Warszawie. Był członkiem działaczy podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej, żołnierzem Armii Krajowej i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim jako podchorąży w Zgrupowaniu "Żaglowiec" II Obwodu "Żywiciel" (Żoliborz) Warszawskiego Okręgu Armii Krajowej.

Odszedł kolejny Bohater Narodowy

Fakt

Potem osadzono go w stalagu Altengrabow i Gross Lubars niedaleko Magdeburga. Studia skończył po II wojnie światowej, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zdobył również tytuł doktora za pracę "Rzeczy i dane zmysłowe. Świat i spostrzeżenie u George'a Edwarda Moore’a". Jego praca habilitacyjna nosi tytuł: "Świat, spostrzeżenie, świadomość".

O śmierci 97-letniego profesora Andrzeja Półtawskiego poinformowała z wielkim żalem Katolicka Agencja Informacyjna / KAI.

W wieku 97 lat zmarł prof. Andrzej Półtawski – uczestnik powstania warszawskiego, filozof, etyk, antropolog, specjalista w zakresie antropologii filozoficznej, fenomenologii, filozofii chrześcijańskiej, personalizmu i teorii poznania. Bliski współpracownik św. Jana Pawła II.

Na stronie Agencji między innymi czytamy:

Był laureatem Nagrody im. Księdza Idziego Radziszewskiego za rok 2015 przyznawaną przez Towarzystwo Naukowe KUL. Przez szereg lat był współpracownikiem metropolity krakowskiego, abp Karola Wojtyły i św. Jana Pawła II. Wraz z małżonką był członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Niech spoczywa w pokoju...

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij tutaj: Irena Kamińska-Radomska w "Projektu Lady" stanęła w obronie Tomasza Kammela. O co chodzi

O tym pisaliśmy ostatnio: 30-letnia Paulina wyszła z domu i do tej pory nie wróciła. Kontakt się urwał, a policja apeluje o pomoc w poszukiwaniach