Jak podaje portal "Biznes Info", klienci i handlowcy zgodnie twierdzą, że wprowadzenie godzin dla seniorów wprowadziło większy bałagan niż przyniosło pożytku. Jedną z najbardziej kuriozalnych sytuacji było wprowadzenie specjalnych godzin dla seniorów w sklepikach szkolnych. Coraz częściej pojawiają się głosy domagające się zmian w funkcjonowaniu godzin dla seniorów.

Problematyczne godziny dla seniorów

Pierwszy raz godziny dla seniorów wprowadzono w marcu, kiedy epidemia wybuchła w naszym kraju. Na ich przywrócenie zdecydowano się 15 października i od tej pory coraz więcej osób zgłasza obiekcje do rozwiązania, które z założenia ma zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem wśród osób starszych.

Wiele osób wskazuje na to, że wprowadzenie takich godzin znacznie bardziej spełniłoby swoją rolę w przypadku wprowadzenia lockdownu niż w sytuacji, kiedy większość obywateli naszego kraju funkcjonuje w miarę możliwości normalnie.

Zarówno klienci, jak i przedstawiciele branży handlowej zwracają uwagę na problemy, jakie stwarzają godziny dla seniorów. Kuriozalną sytuacją było niewyłączenie z godzin dla seniorów sklepików szkolnych, które w godzinach od 10 do 12 nie mogły obsługiwać uczniów, którzy zazwyczaj właśnie w tych godzinach mieli najdłuższe przerwy.

YouTube

Nietrafiony pomysł

Na brak sensu rozwiązania jakim są godziny dla seniorów wskazują również handlowcy. Wiceprezes Polskiej Izby Handlu Maciej Ptaszyński w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wskazuje, że bardzo wielu seniorów nie korzysta z możliwości robienia zakupów w wyznaczonych godzinach, ale wtedy, kiedy jest im wygodnie.

Pomiędzy godziną 10 a 12 sklepy stoją praktycznie puste. Sprawia to, że w późniejszych godzinach tworzą się większe kolejki, które w dobie pandemii koronawirusa z pewnością nie są wskazane.

Na godziny dla seniorów skarżą się także klienci, którzy nie mogą idąc do pracy nie mogą w tych godzinach kupić sobie ani kanapki, ani czegoś do picia. Pytają również, czy nie ma możliwości wprowadzenia rozwiązania bardziej korzystnego dla wszystkich.

YouTube

A wy, co sądzicie o godzinach dla seniorów?

To też może cię zainteresować: Kolejne ognisko koronawirusa w jednym z polskich kościołów. Służby sanitarnie pilnie poszukują wiernych

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Czy grozi nam wprowadzenie stanu wyjątkowego? Głos na ten temat zabrał polityk Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski

O tym się mówi: Bardzo ważna informacja! Firma Lajkonik zdecydowała się wycofać niektóre swoje produkty. Mogą być szkodliwe dla zdrowia