Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z faktu, że sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest bardzo zła. Dziś Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o kolejnych 21 629 potwierdzonych przypadkach koronawirusa oraz 202 zmarłych osobach.

Już niebawem rząd ogłosi stan wyjątkowy?

Dodatkowo od zeszłego tygodnia w całym kraju mają miejsce protesty związane z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja z powodu prawdopodobieństwa nieodwracalnego i ciężkiego uszkodzenia płodu lub nieuleczalnej choroby płodu nie jest zgodna z Konstytucją RP. Tym samym prawo do aborcji w naszym kraju zostało mocno ograniczone.

Wiele osób obawia się, że w związku z ostatnimi wydarzeniami oraz sytuacją epidemiologiczną już niebawem w naszym kraju zostanie wprowadzony stan wyjątkowy. Co na to rząd?

Polityk dementuje plotki!

- Nie ma takich planów, nie ma takich założeń o stanie wyjątkowym. Wiązałby się on z mnóstwem ograniczeń, m.in. w sferze gospodarczej i społecznej - zdementował podczas wywiadu w Programie 3 Polskiego Radia, Krzysztof Sobolewski – szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

Na ten moment nie musimy się zatem obawiać wprowadzenia stanu wyjątkowego w naszym kraju. Jednak rząd nawołuje Polaków do zachowania zdrowego rozsądku oraz stosowania się do zaleceń, które są konieczne, aby opanować pandemię koronawirusa. Pamiętajmy o noszeniu maseczek oraz zachowywaniu dystansu społecznego!