Już w tę niedzielę Wszystkich Świętych, data która jak co roku oznacza wzmożony ruch na drogach. Policja zaczęła prowadzenie wzmożonych kontroli na drogach. Zwiększona liczba patroli będzie pracować do 3 listopada.

Jak informuje Super Express, zwiększona liczba funkcjonariuszy będzie dbać o bezpieczeństwo na drogach. Już w najbliższą niedzielę Polaków wsiądą do samochodów, aby udać się na groby najbliższych. Nie ma co kryć, tegoroczne kontrole będą znacznie różniły się od tych, które znamy dotychczas. Głownie z uwagi na pandemię koronawirusa.

Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl
Policjant wypisuje mandat. Źródło: dziennik.pl

Tegoroczna „Akcja Znicz” inna niż wszystkie

Mimo trwającej groźnej pandemii koronawirusa policjanci nie zamierzają rezygnować z kontroli. Tegoroczna „Akcja Znicz” rozpocznie się już 30 października. Funkcjonariusze będą sprawdzać przede wszystkim prędkość oraz trzeźwość Polaków.

Oczywiście niedopuszczalne jest wsiadanie za kierownicę pod wpływem. Bądźmy też wyczuleni na sytuację, kiedy widzimy, że ktoś pijany chce prowadzić samochód.
Funkcjonariusze w najbliższych dniach będą szczególnie kontrolować prędkość, a za zbyt szybką jazdę czekają wysokie mandaty.

Przypomnijmy w tym roku dodatkowo możemy spodziewać się tego, że na cmentarzach stróżować będą patrole policyjne, które skrupulatnie sprawdzać będą to, czy Polacy przestrzegają obostrzeń. Wszyscy ci, którzy nie będą posiadać maseczek zostaną ukarani surowymi mandatami. Przypomnijmy w ostatnim czasie wysokość mandatów znacznie wzrosła, w przypadku maseczek zmiana jest 100 procentowa. Mandat wzrósł z 500 do 100 złotych.

Kierowcy mogą otrzymać mandat za brak maseczki, źródło: Magiczny Kraków
Kierowcy mogą otrzymać mandat za brak maseczki, źródło: Magiczny Kraków
Kierowcy mogą otrzymać mandat za brak maseczki, źródło: Magiczny Kraków

To też może cię zainteresować: GDAŃSK: GZDIZ PRZYPOMINA O ŁATWYM SPOSOBIE NA ZNALEZIENIE MIEJSCA OSTATNIEGO SPOCZYNKU BLISKICH. WYSTARCZY SKORZYSTAĆ Z WYSZUKIWARKI

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: RATOWNIK MEDYCZNY OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIE, KTÓRE WYWOŁAŁO POWSZECHNE OBURZENIE. TAKIE RZECZY DZIEJĄ SIĘ W SZPITALACH W PANDEMII, NIE DO ZAAKCEPTOWANIA

Z życia gwiazd: KAROL STRASBURGER MA POWAŻNE OBAWY O PRZYSZŁOŚĆ CÓRKI I ŻONY. PODZIELIŁ SIĘ NIMI W SZCZERYM WPISIE W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH