Informacja o tym, że Andrzej Duda ma koronawirusa, trafiła do mediów w sobotni poranek. Przekazał ją rzecznik głowy państwa, Błażej Spychalski. Jak czuje się prezydent?

Jakie objawy ma Andrzej Duda

Andrzej Duda od kilku dni zapadł się pod ziemie. Kontakt z prezydentem maja wyłącznie najbliżsi. Jak wiadomo głowa państwa ma koronawirusa. Widocznie objawy, jakie towarzysza prezydentowi są naprawdę silne. Andrzej Duda od ubiegłego tygodnia nie uczestniczy w życiu kraju. Nie ustosunkował się także to panującej w Polsce sytuacji, najwidoczniej choroba jest na tyle intensywna, że nie jest stanie rządzić krajem. To niepokojące.

Andrzej Duda, Agata Duda
Andrzej Duda, Agata Duda
Andrzej Duda, Agata Duda

Wielu rodaków wymaga od Andrzeja Dudy zabrania głosu w sprawie panujących w kraju manifestacji. Sytuację podsyciła także wypowiedz córki prezydenta, która zdaje się mieć rozsądne zdanie w tej sprawie. Okazuje się, że zgodnie z informacjami przekazywanymi przez współpracowników prezydenta problem tkwi w kwarantannie, która stwarza szereg problemów technicznych w organizacji wideokonferencji.

Sceptycy uważają jednak, ze problem nie tkwi w problemach zorganizowania polaczenia a pogarszającym się stanie zdrowia prezydenta. Głos w tej sprawie postanowił zabrać ojciec Andrzeja Dudy pan Jan Duda.

- Syn ma objawy. Z tego co wiem, są one lekkie. To nie jest jednak ani gorączka, ani utrata smaku. Czuje się dobrze. To nie jest jednak moją sprawą informować o stanie zdrowia prezydenta - mówi "Super Expressowi" Jan Duda. - Mogę zapewnić, że jest na chodzie - dodał Duda.

Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube
Agata Duda i Andrzej Duda. Źródło: Youtube