Dla dwójki turystów z Głogowa, jak podaje Super Express, niewinny wypad na rybki skończył się niezapomnianym połowem, którego efekty uwiecznili i rozpowszechnili dziennikarze. Dla miłośników wędkarstwa to prawdziwa gratka.

Gigantyczny szczupak w Świnoujściu

se.pl

Jest to długi, smukły, potężny drapieżnik. Jego łuski są ciemnozielone w pobliżu płetwy grzbietowej, przechodzące w cętkowaną oliwkę i ostatecznie żółte lub białe na brzuchu. Ten doskonały kamuflaż pomaga mu wtopić się w tło.

Szczupak ma duże oczy, które zapewniają wyjątkową widoczność, a w połączeniu z wrażliwą linią boczną i zmysłowymi porami na dolnej szczęce jest wyjątkowym drapieżnikiem "z zasadzki".

Pozostając absolutnie nieruchomo, czekają, aż zobaczą ofiarę lub poczują jej wibrację, wystrzeliwując się z pełną prędkością z niesamowitym przypływem energii. Ofiary obejmują wszelkiego rodzaju ryby, w tym inne szczupaki, żaby i inne płazy, gady, takie jak węże i prawie wszystko, co mogą zmieścić się w ich pyskach. Mówiąc o pyskach, pysk szczupaka jest uzbrojony w kilka ostrych zębów, z których niektóre są skierowane do tyłu. W rezultacie to, co tam trafia, rzadko potrafi uciec.

se.pl

Panowie wybrali się na rybki dla relaksu, ale nie spodziewali się, że wyłowią tak wielkiego szczupaka. Okazało się, że aby wyciągnąć zdobycz na brzeg, mężczyzna musiał zdjąć buty i wejść do lodowatej wody, by sobie ułatwić zadanie. Po wstępnym zważeniu szczupaka okazało się, że "maleństwo" waży około ośmiu kilogramów, co nakarmiło by z pewnością do syta całą rodzinę.

Ciekawostką jest fakt, że mężczyzna za namową syna wypuścił rybę do wody darując jej życie.

Co o tym sądzicie? Jaka ryba jest Waszą ulubioną?


YouTube/TVN Style

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

Zerknij: Niezwykły futrzany bohater pomógł polskim żołnierzom. Przecierał im szlaki, nosił ciężary i pocieszał w najtrudniejszych chwilach

O tym pisaliśmy ostatnio: Skandaliczna Sytuacja Na SOR-Ze. 91-Letnia Seniorka Nie Doczekała Się Pomocy Medycznej. „Lekarka Stwierdziła, Że To Nie Ten Rejon”