Panująca obecnie sytuacja w Polsce i na świecie wymusiła wprowadzenie pewnych restrykcji oraz zakazów, dotyczących nie tylko gospodarki poszczególnych państw, lecz także swobody obywateli. Teraz okazuje się, że w Polsce wciąż będziemy musieli przestrzegać jednego z uciążliwych dla nas zakazów. O czym mowa?

Jak podaje portal Pikio, dziś, 27 października, w życie wchodzi nowe rozporządzenie rządu. Dotyczy ono ważnego zakazu wprowadzonego ze względu na pandemię koronawirusa – zostanie on przedłużony. Jaki to zakaz i jak długo jeszcze będzie obowiązywał? Nie wiadomo.

Loty do wielu państw zostały wstrzymane! / miniphysics.com
Loty do wielu państw zostały wstrzymane! / miniphysics.com

Zakaz lotów przedłużony. Na liście znalazły się kolejne państwa

Aktualnie na liście znalazły się aż 34 państwa. Nie ma na niej jednak krajów Unii Europejskiej, Federacji Rosyjskiej i Ukrainy.

- Wyłączenie z wykazu Ukrainy i Federacji Rosyjskiej związane jest z wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązkiem odbycia kwarantanny przez osoby przekraczające granicę między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą i Federacją Rosyjską - przekazano w projekcie rozporządzenia.

Na liście krajów, w których obowiązuje zakaz lotów do Polski są : Beliza, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Nepal, Gruzja, Jordan, Bahrajn, Maroko, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman,Bahamy.

Samoloty. Źródło: dw.com
Samoloty. Źródło: dw.com
Samoloty. Źródło: dw.com

To też może cię zainteresować: POTWIERDZONE PRZYPADKI ZAKAŻEŃ KORONAWIRUSEM W WOJSKOWEJ AKADEMII TECHNICZNEJ. AKADEMIK PRZEKSZTAŁCONY NA IZOLATORIUM