Polskie ulice są pełne strajkujących po czwartkowej decyzji Trybunału Konstytucyjnego kobiet, rodzin i mężczyzn. Chodzi oczywiście o zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej.

W myśl wydanego wtedy orzeczenia usunięcie ciąży nawet w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych, ciężkich wad płodu lub śmiertelnych chorób jest niezgodne z Konstytucją.

Setki tysięcy ludzi w różnych miastach zbierają się na większych i mniejszych protestach, blokują drogi i manifestują swoje oburzenie działaniami władz oraz upolitycznionego TK. Gdy orzeczenie zostanie opublikowane, kobiety i osoby transpłciowe będą zmuszone do rodzenia dzieci już nie tylko zdrowych, lecz także np. chorych czy zdeformowanych, a także tych, które urodzą się martwe lub przeżyją tylko krótkie godziny czy dni w prawdziwym cierpieniu.

Zakonnice. Źródło: wp.pl
Zakonnice. Źródło: wp.pl

Zakonnica o wyroku Trybunału Konstytucyjnego

Glos w tej sprawie zabierają często osoby najbardziej kompetentne, czyli te, które z niepełnosprawnością spotykają się na co dzien. Jedną z takich osób jest pewna zakonnica, której słowa powinny być wzięte do serca.

Siostra Małgorzata Chmielewska postanowiła napisać na swoim profilu na Facebooku cos bardzo ważnego.

— Do heroizmu nie można zmuszać. Walkę o życie trzeba zacząć od wsparcia tych, którzy ciężar takiego trudnego życia mają nieść. Wtedy wybór życia będzie łatwiejszy — napisała na Facebooku.

W swoim wpisie zakonnica zaznaczyła również, ze polski rząd – jak pokazał podczas strajku rodziców osób niepełnosprawnych- jest zupełnie obojętny na los tych, o życiu których ma czelność decydować.

— […] jako państwo dajemy ciała. Kruchy kompromis właśnie runął. Cynicznie — w momencie epidemii. To w skrócie. Jestem smutna. Kolejna wojna i podziały, kiedy wróg-wirus siedzi w chałupie — podsumowała na końcu.

Zakonnice/screen Pixabay
Zakonnice/screen Pixabay

Jak informował portal "Życie": JAK BĘDZIE PRZEBIEGAĆ TEGOROCZNE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH? CZY ZADUSZKI BĘDĄ DNIEM WOLNYM OD PRACY? POLACY SZYKUJĄ SIĘ NA 1 LISTOPADA W CZERWONEJ STREFIE

Przypomnij sobie: KURIOZALNA POMYŁKA WE WPROWADZONYCH OBOSTRZENIACH DOPROWADZIŁA DO WIELU NIEPOROZUMIEŃ. RZĄDZĄCY WYJAŚNIAJĄ, CHODZI O GODZINĘ DLA SENIORA

Portal "Życie PL" pisał również: EKSPERCI PRZEWIDUJĄ OGROMNE NIESZCZĘŚCIE, KTÓRE MA WYDARZYĆ SIĘ NIEBAWEM. NIEKTÓRE OSOBY SĄ PRZEKONANE, ŻE TEN DZIEŃ BĘDZIE KOŃCEM ŚWIATA. O CO CHODZI