To ma sens, kiedy się nad tym głębiej zastanowisz; burczenie w brzuchu może skłonić Cię do kupna i spożywania bogatych w kalorie, wygodnych do zjedzenia na szybko fast foodów. Ale czy ta odwieczna rada sprawdza się w prawdziwym życiu?

Ciekawy eksperyment naukowców

Istnieją badania, które mówią, że tak. Według badań przeprowadzonych w 2013 r., naukowcy kazali kupującym wybierać żywność z wirtualnego sklepu spożywczego i prawdziwego sklepu spożywczego w dwuczęściowym teście. W każdym przypadku połowa kupujących dostała przekąskę przed dokonaniem wyboru, a połowa musiała zrobić to samo na czczo. W obu fazach eksperymentu głodni kupujący wybierali bardziej kaloryczne fast foody niż syci.

Zjedz zdrową przekąskę

Zjedz przekąskę przed pójściem do sklepu spożywczego, aby głód nie przeszkadzał Ci w dokonywaniu zdrowych zakupów. Dietetyczka Keri Gans sugeruje połączenie białka i błonnika, aby poczuć się sytym i utrzymać nie więcej niż 200 kalorii. Kilka dobrych opcji: jogurt grecki i owoce, cappuccino z cynamonem i 1 łyżeczką cukru (jeśli potrzebujesz czegoś słodkiego) lub pokrojone warzywa i twarożek. Jeśli zazwyczaj robisz zakupy po pracy, przechowuj w schowku pod ręką mieszankę orzechów i nasion.

Zrób listę i trzymaj się jej

Dietetyczka Keri Gans mówi, że lista zakupów jest obszarem, w którym większość ludzi ponosi porażkę. „Często ludzie nie robią listy zakupów lub zapominają o jej zabraniu” - wyjaśnia. „Jeśli nigdy nie pamiętasz, aby go zabrać, zrób to w telefonie”. Przemyśl to, zanim wybierzesz się do sklepu; pomyśl o swoich zdrowych posiłkach i przekąskach na tydzień i po prostu zbierz to, czego potrzebujesz, aby je stworzyć.

O tym się mówi: Gdańsk: zatrzymano prezesów jednej ze spółdzielni mieszkaniowych. Co się stało

Zerknij: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem