Lelum postanowiło podążyć za Super Expressem i zrobiło przegląd grobów gwiazd. Osobliwe, ale dla wielu interesujące. Tym razem na świeczniku znalazł się grób wspaniałej aktorki o nieprzeciętnie wielkiej urodzie.

Serialowa Anka Kwiatkowska

Gabrieli Kownackiej nie można było odmówić talentu i urody. Piękna żona inżyniera Jacka Kwiatkowskiego, może nie była ekstrawagancka, jak pani Alutka, jednak miała w sobie coś takiego, co mocno do niej przyciągało. Artystka, znająca swoje słabości i swoją wartość mama i żona, budziła ogromną sympatię, zaufanie i podziw. Rodzina Kwiatkowskich stała się rodziną zastępczą dla rudowłosego Romka, oraz egzotycznej urody Zosi i Elizy. Małżonkowie sami mieli już dwoje dzieci: Majkę i młodszego od niej Filipa.

Niesamowicie "nasze" problemy rodzinne przedstawiano w serialu w taki sposób, że nie było nikomu wstyd przyznać, że "ja też tak mam". Ekscentryczna siostra Anki Urszula i zaprzyjaźniony Pan Posterunkowy dopełniali całości wraz z sąsiadami Alutką i Andrzejem Kossoń. Wiecznie otwarte drzwi zachęcały złodziei, jak przypominała Urszula, a leniwy Śliniak nigdy nie reagował na czyjeś przyjście.

Serial stał się kultową produkcją i doczekał się ciągu dalszego pod tytułem "Rodzina zastępcza Plus", gdzie pojawiło się więcej wspaniałych i ciekawych postaci. Anka w pewnym momencie na długo wyjechała w służbową delegację, a gdy wróciła, miała zmienioną fryzurę. Krótkie włosy nie wzbudziły podejrzeń widzów, gdyż nawet ciężko chora Gabriela Kownacka wyglądała bajecznie i elegancko...

se.pl

Zmarła 30 listopada 2010 roku, a spoczęła na cmentarzu Ewangelicko-Augsburski w Warszawie. Każdemu, kto pokochał ją całym sercem, pęka ono dzisiaj na widok jej grobu. Jest elegancki, jak ona, zadbany i zawsze są na nim świeże kwiaty.

se.pl

O tym się mówi: Ta modlitwa służy duchowej mądrości. Warto poznać jej słowa, by mądrość gościła w naszym życiu na co dzień

Zerknij: Ministerstwo Zdrowia przekazało bardzo ważny komunikat. Powinniśmy zastosować się do tych zaleceń