Dobra wiadomość dla wszystkich Polaków. Dzisiaj o 13:00 prezydent Duda podpisał ustawę o Funduszu Medycznym. Informacja o tym pojawiła się na oficjalnym profilu Kancelarii Prezydenta na Twitterze.

Andrzej Duda podpisał ustawę o funduszu medycznym

Pomysł poprawy funduszu dla sektora medycznego pojawił się wówczas, gdy prezydent Duda przeznaczył aż 2 miliony złotych na Telewizje Polską. Dziś, 20 października 2020 roku w Pałacu Prezydenckim odbyła się uroczystość, podczas której prezydent złożył podpis.

Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24
Andrzej Duda złożył obietnicę wyborczą, źródło: TVN24

Jak podaje Interia, Fundusz Medyczny będzie "wspierać poszerzanie dostępu do nowoczesnych metod leczenia i leków, zapewniających skuteczną diagnostykę i terapię, a także uzyskiwanie świadczeń opieki zdrowotnej, w szczególności przez dzieci oraz innych pacjentów cierpiących na choroby rzadkie i nowotworowe".

- To bardzo ważny dla mnie moment, ale mam nadzieję, że przede wszystkim jest to bardzo ważny moment dla polskich pacjentów, dla rodziców, którzy wychowują i na co dzień martwią się ogromnie o zdrowie swoich dzieci, często dotkniętych chorobami rzadkimi czy nowotworowymi - mówił tuż przed podpisaniem ustawy.

Andrzej Duda przypomniał, ze podczas kampanii wyborczej obiecywał Polakom podpisanie ustawy i także uczynił.

- Dyskutowaliśmy wtedy o tym, jak pomóc w przypadkach, które do niedawna wydawały się beznadziejne, przede wszystkim ze względu na trudność w pomocy i trudność w uzyskiwaniu środków na terapię, na leczenie - dodał.

Już w 2021 roku do funduszu trafią 4mln zł.