Nie zniosę tego dłużej. Myślałam, że to wszystko nie będzie problemem, ale teraz po prostu nie mam siły. Podzielę się z wami moją historią.

Jestem drugim dzieckiem w rodzinie. Mam brata starszego ode mnie o 3 lata. Mama urodziła nas dość późno, ale nie wpłynęło to na nasze zdrowie ani wychowanie. Kiedy moja mama miała 42 lata, po raz pierwszy w życiu urodziła. Dla niej i taty było to długo wyczekiwane dziecko, bo mama przez długi czas nie mogła zajść w ciążę.

Urodziłam się 3 lata później. Moja mama urodziła mnie w wieku 45 lat. Wiek mojej mamy zawsze dawał o sobie znać, a ja i mój brat otrzymaliśmy pewne skutki uboczne od starszego pokolenia, ale zasadniczo nie mamy na co narzekać. Kiedy miałam 17 lat, zmarł mój ojciec. Mama długo nie potrafiła się z tym pogodzić, dla mnie i brata była to też ogromna strata, ale razem przeżyliśmy ten żal i dalej żyliśmy.

Mój brat studiował, ukończył studia i został zaproszony do pracy w Ameryce, gdzie mieszka do dziś. Zostałam w pracy w mojej ojczyźnie. Teraz moja mama ma 78 lat i potrzebuje niemal całodobowej opieki, więc zabrałam ją do siebie. W tym wieku człowiek jest gorszy od dziecka. Często zostawia włączone żelazko, chociaż zawsze jej mówiłam, że nie potrzebuję pomocy przy prasowaniu.

Ciągle też próbuje coś ugotować, ale w tym wieku nie może nic zrobić, ale wstydzę się jej o tym powiedzieć. Za każdym razem jej zaniki pamięci są coraz gorsze. Pewnego dnia wyszła z domu i zapomniała, dokąd się udać. Szukaliśmy jej długo, aż zadzwonił do mnie znajomy.

Boję się wyobrazić sobie, dokąd poszłaby, gdyby mój przyjaciel jej nie spotkał. Bardzo trudno jest żyć na codzień ze starym człowiekiem i chcę żyć swoim życiem. Nie mam już siły, aby to wszystko znieść. Ja też nie jestem młoda i przez całe życie muszę opiekować się dziećmi, a teraz jeszcze mamą. Nie wiem, jak mam dać starszej mamie bezpieczeństwo, ale wkrótce zabraknie mi cierpliwości.

To też może cię zainteresować: CZY KORONAWIRUS MOŻE SKUTECZNIE UTRUDNIĆ WYPŁATY 500 PLUS? W JAKI SPOSÓB MOŻNA UNIKNĄĆ PROBLEMU Z WYPŁACENIEM ZASIŁKU

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: KRAKÓW: NIESPODZIEWANIE ZAPOWIEDZIANO POWSTANIE NOWEJ DROGI EKSPRESOWEJ NA PROBLEMATYCZNYM ODCINKU. JAK TO BĘDZIE WYGLĄDAĆ