I ktoś zgadza się całkowicie odbudować drewniany dom.

Pewna rodzina marzyła o posiadaniu domu i zdecydowała się na zakup starodawnego wiejskiego budynku szkolnego. Dzięki ich staraniom udało im się zamienić stary dom w dom mieszkalny.

Zakupioną działkę udało im się zdobyć dopiero po trzech latach, a na remont domu potrzebowali kolejnych dwóch.

Marina, gospodyni domowa bardzo lubi tę okolicę, przed zakupem domu często tu przyjeżdżała i podziwiała tutejsze krajobrazy. W pobliże domu często przychodzą dzikie zwierzęta, zające i dziki.

Planowali kupić dom na wsi, ale cena była tak wysoka, że ​​zmienili zdanie. Potem znajomy przyprowadził ich do budynku szkoły, którego nie zauważali, nawet przechodząc obok. Szkoła bardzo im się podobała i nie wątpili już ani minuty, ale prawie natychmiast kupili budynek.

Był on bardzo stary, musieli go nawet podnosić, aby wymienić zgniłe fundamenty.

Gdyby właściciele natychmiast sprawdzili dom, zauważyliby wiele niedociągnięć. Prawdopodobnie łatwiej byłoby zbudować nowy dom, niż naprawić ruiny.

Michał i Marina przez długi czas rozbierali dom, wiele jego elementów zostało wykonanych własnymi rękami od nowa. Włożyli swoje dusze do tego domu. To prawda, były pewne nierówności, ale wszystko zrobili sami. Jeśli ludzie mają marzenie, niewątpliwie je realizują.

Michał wziął pełną odpowiedzialność za budowę. Konsultował się tylko z Mariną w sprawie kolorystyki niektórych szczegółów. Wymienili wszystko, co było możliwe, ściany, podłogi, sufity. Wykonana praca jest ogromna.

Przed zakupem dom wyglądał tak.

A zimą dom wyglądał tak.

Wykańczali sami, a nawet sami strugali deski. Próbowali zaoszczędzić na wszystkim, ale mimo to przeznaczono wystarczające fundusze na ogrzewanie, hydraulikę i wentylację.

Wszyscy rozumiemy, że taka praca musi być wykonana jakościowo. Ogrzewanie można ustawić samodzielnie: nie działa w dni powszednie, ale uruchamia się w piątek po południu, gdy wracają do domu ciepło, w poniedziałek rano ogrzewanie wyłącza się automatycznie.

Zobacz, jak w tej chwili wygląda dom i działka przylegająca.

W domu były cztery piece, ale natychmiast je zdemontowali i zrobili piękną bramę. Wszyscy pomogli w budowie bramy, dzieci i swatki Mariny i Michała. Cegieł było tak dużo, że wystarczyły do ​​ułożenia bramy do piwnicy, którą sami wykopali. Michał spędzał dni i noce na budowie przyszłego gniazda.

W domu jest piwnica, w której kiedyś przechowywano jabłka, ale ich zapach był tak intensywny, że gromadziły się wszystkie tutejsze nietoperze. Dlatego zdecydowano się zachować tylko przetwory w puszkach.

Meble w domu wcale nie są designerskie, zostały kupione w IKEA na dużych wyprzedażach.

Na parterze znajduje się salon, który jest połączony z jadalnią. Na podłodze położono stare, oryginalne deski. Niech będą trochę inne w kolorze, ale to tylko główna atrakcja. A co najważniejsze wszystko to lubią mieszkańcy domu.

Michał zbudował otwarty kominek, narysował własny szkic, a specjalista zagrał na szkicu. Dodatkowe ciekawe rzeczy, które zdobią wnętrze domu, nie zostały specjalnie kupione, ktoś podarował prezent od znajomych na parapetówkę, część przywieziono ze swojego starego mieszkania.

Na wszystkich ścianach domu wiszą rysunki dzieci. Marina marzy, że w przyszłości jej ściany ozdobią obrazy znanych artystów.

Michał śmieje się, przypominając sobie, że kiedyś jego córka przyniosła zdjęcie z ogrodu, wyglądało to, jak zwykła smuga, ale kiedy ojciec zapytał ją, co jest przedstawione na papierze, odpowiedziała „Burak”.

Ich dom jest zawsze pełen gości, przyjaciele przychodzą do nich w każdy weekend. A kiedy robi się ciepło, wychodzą na podwórko, stawiają leżaki, grillują. A kiedy się ściemnia, podziwiają blask gwiazd. Mogą nawet zasnąć na świeżym powietrzu i obudzić się dopiero z pierwszych promieni słońca.

Na parterze tradycyjnie znajduje się kuchnia, która jest często odwiedzana przez wszystkich członków rodziny.

Michał często gotuje i rozpieszcza swoją rodzinę. Potrafi ugotować każdy przysmak. Piecze ciasta lub kurczaka w piekarniku.

Michał jest dumny z kuchni, bo sam wymyślił, co to będzie. Rysował szkice, a nawet sam przygotował stół.

W domu jest kilka mebli z IKEA, a drugą część wykonał osobiście. Np. okap jest wykonany samodzielnie: „Wewnątrz gotowy mechanizm jest wbudowany, a na zewnątrz Michał zrobił wszystko sam”.

Michał uczynił kuchnię wygodną, ​​aby można było łatwo znaleźć każdą rzecz. Jednak prawda jest taka, że ​​zdarza się, że z powodu ogromnej liczby pudełek zapomina, co gdzie położył.

W kuchni wisi obraz przedstawiający „matkę w koronie”.

Na parterze znajduje się również sypialnia Mariny i Michał, gabinet oraz łazienka gościnna.

Sypialnia posiada garderobę i osobną łazienkę, w przyszłości dokupi wannę.

Michał również sam wykonał zlew. Jeśli nie możesz zrobić takiego zlewu, możesz go zamówić, ale kosztuje to dużo pieniędzy.

Meble do sypialni również pochodzą z IKEA. Na ścianach obrazy dzieci. I ikonę dała babcia Mariny, wszystko wygląda bardzo harmonijnie.

Kiedy dom został ukończony, rodzina mieszkała w nim przez dwa lata. Jednak dzieci podrosły i trzeba było je zabrać na basen, do szkoły muzycznej. Dotarcie do miasta zajęło dużo czasu, więc rodzina ponownie przeniosła się do miasta, w weekend zaczęła przyjeżdżać do wiejskiego domu.

Kiedy rodzina mieszkała w domu, pracowali w swoich biurach. Teraz w tym pokoju umieścili wszystkie niepotrzebne przedmioty. Są ozdoby świąteczne i książki. Sami kupili książki, ale koledzy też im coś dali.

Łazienka dla gości na parterze jest przeznaczona nie tylko dla gości, ale także dla dzieci, ponieważ na piętrze nie ma toalet. „Jest tu duży prysznic — dziewczyny mogą nawet umyć całą trójkę. Pies także ma komfort podczas kąpieli.

Michał mówi, że drugie piętro było całkowicie przeznaczone dla dzieci. Że on i jego żona mieszkali na pierwszym piętrze, a dziewczyny na drugim. I nie będą potrzebować drugiego piętra, kiedy dziewczyny pójdą na studia.

Na drugim piętrze znajdują się trzy sypialnie i jedna duża garderoba.

Jeden pokój ma dodatkowe ogrzewanie na podczerwień, brak grzejników. Jednak sam dom jest ciepły. Używają kominka tylko podczas silnych mrozów.

Najstarsza córka Maria mieszka w pokoju, który miał być salonem, ale dziewczyna chciała mieć duży pokój. Niemniej jednak, kiedy przychodzą goście, idzie spać w pokoju dziecinnym.

Toaleta na drugim piętrze służy jako magazyn, ponieważ przechowują tam narty i inny sprzęt.

Dla każdej córki w jej sypialni jest łóżko, szafka nocna, lampka, szafki — wszystko, co powinno znajdować się w pokoju dziecinnym.

Na drugim piętrze Marina i Michał wpadli na pomysł wykonania wnęk na półki i szafki, aby nie zajmować innej przestrzeni, która może być przydatna do innych celów.

Jedna sala była funkcjonalna, służyła do gier i jednocześnie lekcji, a czasem gości.

Szczęśliwi Marina i Michał zawsze marzyli o wiejskim domu. I nie chcieli, żeby ich córki były zbyt miejskie. Dziewczęta w domu pomagają rodzicom, w wieku 10 lat bez problemu mogą rozpalić w piecu.

Wiedzą, jak ścielić łózka, sadzić truskawki, które grzyby i jagody są jadalne, a które nie, chociaż nawet wielu dorosłych o tym nie wie.

Dobrze wychowują swoje dzieci, zaszczepiają nowe umiejętności. W ich rodzinie panuje pokój i miłość, ponieważ miłość jest głównym składnikiem szczęśliwego życia rodzinnego.

Jak informował portal "Życie ": ALEKSANDRA KWAŚNIEWSKA WYWOŁAŁA PORUSZENIE NA INSTAGRAMIE, PORÓWNAŁA SIĘ DO MAŁGORZATY ROZENEK. CÓRKA BYŁEGO PREZYDENTA MÓWI, ŻE NIE MA PRZYPADKÓW

Przypomnij sobie: JULIA WIENIAWA Z POSTAWĄ GODNĄ NAJWYŻSZEJ POCHWAŁY. DZIĘKI NIEJ MOŻNA BĘDZIE URATOWAĆ NAWET OSIEM OSÓB, GWIAZDA NAMAWIA INNYCH

Portal "Życie " pisał również: DO DZIŚ KOCHA GO CAŁA POLSKA, POD KONIEC ŻYCIA ZMAGAŁ SIĘ Z NIEZWYKLE BOLESNĄ CHOROBĄ. ŻYCIE MARKA GRECHUTY NIE BYŁO USŁANE RÓŻAMI