Nie jest tajemnicą, że brytyjska rodzina królewska może poszczycić się wieloma surowymi zasadami, które skutecznie utrudniają życie jej członkom. W wyniku jednej z nich książę Karol był zmuszony do poślubienia kobiety, której nie kochał. Zdjęcie z jego ślubu z Dianą wzruszyło internautów.

Książę Karol ofiarą bezdusznej monarchii

Pomimo wielu wątpliwości towarzyszących ich związkowi, książę Karol i księżna Diana ostatecznie 29 lipca 1981 roku stanęli na ślubnym kobiercu. Duże emocje wzbudził fakt, że świadkiem tego, jak mówili sobie „tak”, była wcześniejsza ukochana najstarszego syna Elżbiety II. Camilla Parker Bowles wiedziała, że nie będzie mogła poślubić Karola. Dlatego w 1973 roku wyszła za Andrew Bowlesa, a Karol osiem lat później poślubił Dianę Spencer. Jednak pomimo próby czasu ich uczucie przetrwało, a ukochani wrócili do siebie na stałe w roku 2005.

Książę Karol i księżna Camilla
Książę Karol i księżna Camilla

Nieszczęśliwych kochanków przez lata obwiniano za cierpienia, a nawet tragiczną śmierć księżnej Diany. Teraz, dzięki ich biografiom, możemy ujrzeć tę sprawę w zupełnie innym świetle. Karol i Camilla przestają jawić się jako bezwzględni oprawcy zmarłej księżnej, a okazują się po prostu ofiarami monarchii, która w swojej bezduszności uniemożliwiła im spędzenie ze sobą życia.

Wzruszająca fotografia obiegła internet

Przy okazji głośnej premiery biografii księżnej Camilli, do sieci wyciekło zdjęcie uwidaczniające jej nieszczęśliwą miłość do księcia Karola. Widać na nim, jak książę odchodząc z Dianą od ołtarza, wymownie zerka w stronę Camilli, stojącej daleko pomiędzy gośćmi.

„Gdy Karol szedł do ołtarza, popatrzył na Camillę z lekko smutnym spojrzeniem. Ich cudowna relacja zakończyła się i do głosu doszła rzeczywistość” – skomentowała Penny Junor, autorka biografii księżnej.

Książę Karol z utęsknieniem patrzy w kierunku Camilli
Książę Karol z utęsknieniem patrzy w kierunku Camilli

Daje to obraz tego, jak bezwzględna może być monarchia nawet dla członków rodziny królewskiej, skutecznie odcinając im drogę do szczęścia.

Zobacz także: Pewna kobieta zostawiła obrany ząbek czosnku na kilka godzin w toalecie. Efekt kompletnie ją zaskoczył

Może cię zainteresować: Andrzej Grabowski przeszedł sporą odmianę. To wzbudziło zainteresowanie fanów

Pisaliśmy również o: Synoptycy nie mają wątpliwości, w przyszłym tygodniu szykuje się zmiana pogody. Nie każdemu może się to spodobać