"Plejada" podaje, że w sierpniu 2020 roku Roman Giertych miał zamieszkać w swojej posiadłości pod Rzymem. Został jednak zatrzymany przez CBA pod zarzutem działania na szkodę pewnej spółki. Co o tym pisze sam podejrzany?

Mecenas na Twitterze na bieżąco opisuje to, co się z nim dzieje

Gdy tylko dotarł do Polski, został zatrzymany przez służby CBA, podobnie jak dwóch innych podejrzanych o inne rzeczy. Zakuty w kajdanki został wyprowadzony z domu. Media obiegła wiadomość, że zasłabł podczas aresztowania. Teraz za bieżąco opisuje wydarzenia na Twitterze.

"Zostałem dziś zatrzymany pod zarzutem działania na szkodę jakiejś spółki, skuto mnie kajdankami w przeddzień sprawy aresztowej L. Czarneckiego, którego jestem jedynym obrońcą. Nie pozwólcie, żeby moje zatrzymanie przykryło katastrofę epidemiczną rządu PiS, bo taki jest tego cel".

L. Czarnecki został aresztowany, a jego majątek zabezpieczony. Mecenas Roman Giertych miał go reprezentować w sądzie, jednak z przyczyn znanych całej Polsce, niestety nie był w stanie.

Odpiera zarzuty na mediach społecznościowych, opisując jednocześnie swój stan zdrowia fizycznego.

Kochani! Jeste jezcze bardzo słaby, więc jutro napiszę więcej. Dziękuje wszystkim za słowa dobre. Cieszę się, że już dziś sąd w apoznaniu ocenił zarzut, który mam razem z Sebastianem i Piotrkiem i uznał, że jest nawet nieuprawdopodobniony! I ich wypuscil! Jest Sąd w Poznaniu!!!

Małgorzata Ciuksza, ekspertka od kupna nieruchomości w rejonach Rzymu zabrała głos w sprawie nabycia przez państwo Giertych nieruchomości pod Rzymem, którą żona byłego ministra edukacji nazywa domkiem letniskowym.

Cena domu we Włoszech znajdującego się w tak bliskiej odległości od stolicy zależy od bardzo wielu czynników, m.in. tego jak duży jest dom, w jakim stanie jest - czy to dom remontu, czy nie, jak duża jest ziemia, na której jest położony, w jakiej odległości znajduje się od morza lub lotniska itd. Można znaleźć nieruchomości za 1 euro, które są obecnie bardzo popularne wśród obcokrajowców zainteresowanych zakupem domu we Włoszech, a można też kupić willę za 500 tys. euro czy nawet więcej. Rynek oferuje wiele możliwości. Najpopularniejsze wśród Polaków są domy do 50 tys. euro. Niemniej jedno jest pewne: z uwagi na kryzys ekonomiczny, a teraz również epidemiologiczny, ceny nieruchomości we Włoszech spadają od lat, więc jest to dobra inwestycja dla fanów słonecznej Italii.

O tym się mówi: Najnowsze doniesienia płyną z Ministerstwa Zdrowia. Statystyki zakażeń nie napawają wakacyjnym optymizmem

Zerknij: Smutne wieści płyną ze świata muzyki. Odszedł znany artysta