Serialowa aktorka nie ukrywa faktu, że zdrowie to dla niej wartość nadrzędna. Niezwykle je sobie ceni i dba o to, by zarówno jej, jak i jej rodzinie zawsze ono dopisywało. W jednym z wywiadów podzieliła się swoim podejściem do życia, dzięki któremu nawet podczas czwartej ciąży w wieku 40 lat czuje się wyjątkowo dobrze.

Zdrowie ponad wszystko

Monika Mrozowska pomimo wieku wciąż wygląda niezwykle młodo i dziewczęco. Wszystko to zawdzięcza swojemu stylowi życia, o którym postanowiła opowiedzieć nieco więcej.

"Czy jest jakiś przepis, żeby dobrze wyglądać? Wydaje mi się, że bardzo, bardzo ważnym czynnikiem, który na to wpływa, jest odpowiednia dieta. To, jak się czujemy, wpływa na to, jak wyglądamy. Bardzo potrzebna jest też umiarkowana aktywność fizyczna, ale nie trzeba się zamęczać, nie trzeba ćwiczyć siedem dni w tygodniu po półtorej godziny dziennie. Ja na przykład uwielbiam jogę, ale zachęcam również do spacerów, jazdy na rowerze czy pływania" - powiedziała agencji Newseria Lifestyle.

Duży nacisk, poza czynnikami fizycznymi, kładzie również na te psychiczne. Zwraca uwagę na to, jak ważna jest pogoda ducha i optymistyczne podejście do życia. W imię idei "slow life" kobieta cieszy się po prostu obecnością swoich bliskich i tym, że są oni zdrowi.

Monika Mrozowska z dziećmi
Monika Mrozowska z dziećmi

"Nie chcę, żeby to zabrzmiało w nawiedzony sposób, ale jednak trzeba starać się wyszukiwać same pozytywy w tym, co nas otacza. Ja zawsze wszystko porównuję tylko i wyłącznie do jednego czynnika, czy ja i moi bliscy jesteśmy zdrowi. Jeżeli jesteśmy zdrowi, to wszystkie inne problemy po prostu nie są problemami" - mówi aktorka.

Mrozowska oczekuje obecnie swojej czwartej pociechy. Pomimo wieku i przebytych wcześniej ciąż, przyznaje, że czuje się bardzo dobrze.

"Od ostatniej ciąży minęło ponad sześć lat. Jednak przy tych wszystkich mitach dotyczących wieku średniego, że po czterdziestce zwłaszcza z kobietami dzieją się straszne rzeczy i różne książki straszą tym, co się z nami ma wydarzać, to ja czuję się bardzo dobrze, co mnie oczywiście dziwi. Natomiast z racji tego, że brzuch rośnie, to przy wchodzeniu po schodach już łapię lekką zadyszkę" - wyznała.

Zobacz także: Ministerstwo zdrowia przekazało ważny komunikat. Dotyczy on milionów Polaków. O co chodzi

Może cię zainteresować: Mandaryna po raz kolejny o rozwodzie z Wiśniewskim. Wyjawiła, ile alimentów płacił na ich dzieci

Pisaliśmy również o: Od emisji "Lokatorów" minęło już 15 lat. Jak zmieniła się serialowa Zuzia. Aż trudno w to uwierzyć